• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %1,12
 • ALTIN
  %0,56
 • BIST
  %1,24
PROTOKOL GÖNÜL SOFRASINDA

PROTOKOL GÖNÜL SOFRASINDA

Yozgat Valiliği, ‘İftar buluşmaları’ kapsamında Ramazan ayı içerisinde Yozgat Merkez ile birlikte her ilçede bir gün iftar sofrası kuracak. Boğazlıyan’da ise 24 Nisan tarihinde iftar sofrası kurulacak.

Ramazan ayının bereketini yaşamak için her akşam bir yerde iftar ve sahur yaptıklarını, bunu ilçelere de yaymak istediklerini dile getiren Vali Polat, “İl merkez ve 13 ilçemizde, valilik, kaymakamlık ve belediyelerle ortaklaşa vatandaşlarımıza iftar sofrası kuracağız. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin” dedi.

‘Yiğitler Şehri Yozgat İftar Buluşmaları’nın ilk günü Aydıncık İlçesinde gerçekleştirildi. Vali Ziya Polat, iftar öncesi Aydıncık ilçe esnafını ziyaret ederek, hayırlı işler dileğinde bulunup, iftar sofrasına davet etti.

Vali Ziya Polat ve İl Protokolü ‘Yiğitler Şehri Yozgat İftar Buluşmaları’ kapsamında Aydıncık İlçesinde vatandaşlarla iftar sofrasında bir araya geldi.

Yozgat’ın ramazan ayını bereketli geçirdiğini düşündüğünü kaydeden Vali Polat, açıklamasında; “Hemşerilerimiz sağ olsun destek çıkıyor, vakfımız aracılığıyla ihtilaç sahibi insanlara dağıtılacak gıda konusunda bize destek oldular. İftar buluşmaları kapsamında Aydıncıklı hemşehrilerimizle paylaştık. Soframız bereketli, birliğimiz daim olsun” dedi.

Vali Ziya Polat, Aydıncık İlçesinde iftar sonrası vatandaşlarla ilçe kıraathanesinde bir araya gelerek sorunlarını dinleyip talepleri aldı.

Ayrıca; İftar sonrası Yozgat Sanat Tiyatrosu tarafından canlandırılan ‘Çelebi Emmi” tiplemesi izleyenlerden büyük beğeni aldı. Ardından İl Müftülüğü İlahi Korosu tarafından ilahiler seslendirildi.

Öte yandan Yozgat Valiliği, ‘İftar buluşmaları’ kapsamında Boğazlıyan’da ise 24 Nisan tarihinde iftar sofrası kurulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM