• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
RADİKAL KARARLAR ALINABİLİR!..

RADİKAL KARARLAR ALINABİLİR!..

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, Normalleşme adımları ile birlikte vatandaşların rehavete kapılmamasını isteyerek, maske ve sosyal mesafe uyarısı yaptı. Son günlerde Boğazlıyan kamuoyunda oluşan söylentilere açıklık getiren Kaymakam Okumuş, “Mayıs ayına göre yeni tip koronavirüs vakalarında yüzde 30 gibi bir atış söz konusu. Vatandaşlarımızın sağlığı için gerek emniyet  ve jandarma gerekse tarım ve sağlık kuruluşları ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarım işçilerini kontrol altında tutuyoruz. İlçede Koronavirüsün Yüzde 30 gibi artışın nedeni bir tarım işçisinde pozitif vakanın görülmesi ve ardından çeşitli temaslar ile artış söz konusu oldu” dedi.

REHAVETE KAPILMAYIN!..

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, gazetemiz aracılığı ile son günlerde kamuoyunda çıkan söylentilere açıklık getirdi, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

TEDBİRLERİ ARTIRDIK

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren Boğazlıyan da bir dizi tedbirlerin alındığını dile getiren Kaymakam Fatih Okumuş, “Boğazlıyan da vaka sayısındaki artış, normalleşme süreci ile birlikte hareketlilik ve rehavetten kaynaklı. Bizler en üst seviyede tedbirlerimizi aldık. Bu tedbirleri bir çok yer almadı ama biz aldık. Boğazlıyan da vaka sayısının artmaması için çalışmalarımız artarak devam ediyor. Bir yandan filiasyon çalışmaları sürerken, diğer yandan da ekiplerimiz sahada. Ekiplerimize en büyük destek ise vatandaşlarımızın maske, sosyal mesafe ve gerekmedikçe sokağa çıkmamalarından gelecek. Hedefimiz; vakayı sıfırlamaktır” diye konuştu.

Kaymakam Fatih Okumuş, şunları aktardı.

“Mayıs ayına göre Boğazlıyan da yeni tip koronavirüs vakalarında yüzde 30 gibi bir artış söz konusu. Bizler gerek emniyet  ve jandarma gerekse tarım ve sağlık kuruluşları ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Boğazlıyan’a özellikle doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinden tarım alanlarında çalışmak için gelen tarım işçileri var. Bunları kontrol altında tutuyoruz. İlçede Koronavirüsün Yüzde 30 gibi artışın nedeni bir tarım işçisinde pozitif vakanın görülmesi ve ardından çeşitli temaslar geçmesi ile artış söz konusu oldu. O yüzden Bahariye Köyü’nde Çadırlar bölgesi olmak üzere Başhoroz Köyü’nde 3 ev ve Ovakent’te bulunan çadırlarda karantina uyguladığımız bölgelerimiz var. Boğazlıyan merkezde ise bazı caddeler ile burada bulunan işyerlerine maske takma zorunluluğu getirdik.”

MASKE VE SOSYAL MESAFE UYARISI

Vatandaşları mümkün olduğunca evde kalmalarını ve sokağa maskesiz çıkmamalarını isteyen Kaymakam Fatih Okumuş, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da yeni tip koronavirüsle mücadelenin etkin bir şekilde sürdürüldüğünü ve alınan tedbirlere uyulması ile birlikte bu salgın sürecinin atlatılabileceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM