• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
RAFTİNG TAMAMLANDI

RAFTİNG TAMAMLANDI

16-19 Temmuz tarihlerinde Çekerek Doğa ve Spor Festivali kapsamında Yozgat’ta ilk kez yapılan ve startını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın verdiği Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix yarışları Vali Ziya Polat’ın da katıldığı ödül töreni ile sona erdi.

Saklı Bahçe Çekerek Rafting Alanı’nda düzenlenen Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix’si yarışlarına 5 ülkeden 38 takım ve 230 sporcu katıldı.

17  Temmuz’da başlayan ve Türkiye’nin yanı sıra 4 ülkeden toplam 38 takımın yarıştığı müsabakada dereceye giren takım ve sporcular, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Çekerek Rafting Parkur alanındaki töreninde yaptığı konuşmada, rafting parkurunun Türkiye’nin en uzun yapay parkuru olduğunu belirtti, yarışmanın sadece 3-4 günlük değil, artık yılın her sezonunda yapılmasını beklediklerini ifade etti.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde 5 ülkeden 38 takımın katılımıyla düzenlenen Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix’si tamamlandı.

Yozgat’ta ülkenin dört bir yanından sporcuları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti aktaran Polat, “Çekerek ilçemize yapılan yapay rafting parkurumuz Türkiye’nin en uzun parkuru. Bu yarışmaların sadece 3-4 gün değil artık yılın her sezonu yapılması için çalışmalarımız olacak. Hakkarili, Vanlı, Bingöllü, Tuncelili, Rizeli, İstanbullu kardeşlerimi burada görmekten çok memnun oldum. Destekleriyle bu tesisin yapılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı ise tesisin 6-7 aylık bir çalışma neticesinde tamamlandığını belirttiği konuşmasında, 940 metrelik uluslararası bir parkuru Çekerek ilçesine kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından sporculara ödülleri verilirken büyük erkekler kategorisinde Antalya Manavgat GSK birinci, Sparta Qazaqstan Rafting Club ikinci, Tanos Rafting Club üçüncü olurken büyük kadınlar kategorisinde ise İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü birinci, Ataşehir Doğa Sporları ve Sanat Kulübü ikinci, İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü’nün diğer bir takımı da üçüncü oldu.

Küçük kadınlarda da Rafting Team Verona-F.I.RAFT birinci, Antalya Manavgat GSK ikinci, Sarsala SK üçüncülüğü elde ederken; Küçük Erkekler kategorisinde Köprülü Kanyon DSK birinci, ÇAYKUR SK ikinci, Movimento E Natura-F.I.RAFT üçüncü oldu.

Büyük Karışık kategorisinde Ardeşen Belediyesi SK birinci, Hakkari Doğa Sporları GSK ikinci, Genç GSK üçüncü oldu. Küçük Karışık kategorisinde de Movimento E Natura-F.I.RAFT birinci, Movimento E Natura-F.I.RAFT diğer takımı ikinci, Sarsala SK üçüncü oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM