• DOLAR
  %0,04
 • EURO
  %-0,33
 • ALTIN
  %-0,82
 • BIST
  %0,69
RAMAZAN AYI GELDİ

RAMAZAN AYI GELDİ

Boğazlıyan ilk sahuru bekliyor, 30 gün oruç tutulacak. İlk gün Boğazlıyan da 15 saat 21 dakika, son gün ise 16 saat 32 dakika oruç tutulacak.

11 ayın sultanı mübarek ramazan ayına kısa bir süre kala iftar ve sahur vakitleri açıklandı.

Boğazlıyan İlçe Müftüsü Atıf AKŞİT, 11 ayın sultanı mübarek ramazan ayının 24 Nisan 2020 Cuma günü  başlayacağını duyurdu. Müftü AKŞİT, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bu yıl ki Ramazan temasının “Ramazan ve Sorumluluk Bilinci” olarak açıklandığını ve fitre miktarının ise en düşük 27.00 TL. olarak belirlendiğini açıkladı.

Dini ve sosyal hayatta ayrı bir önemi olan mübarek ramazan ayının idrak edileceğini belirten Müftü AKŞİT, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında teravih namazının camilerde kılınmayacağını, vatandaşların teravih namazlarını evlerinde kılabileceklerini söyledi.

Ramazan ayının iradeleri merhametle eğiten ve özgürleştiren oruç ibadetinin yerine getirildiği, Kur’an-ı Kerim’in daha çok okunduğu, insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü şekilde yaşanan hayata yansıdığı, sosyal yardımlaşmanın, sevgi ve nimet paylaşımının arttığı müstesna bir zaman dilimi olduğunu ifade eden Müftü AKŞİT, şunları aktardı.

-“İLK İFTAR SAATİ 19.32”-

24 Nisan günü oruç tutmaya başlayacağız. İlçede ilk gün sahur vakti saat 04.11, iftar ise saat 19.32 olarak belirlendi. Tedbir ve dualarla, Sabah ezanları imsak vaktinde okunacak.

-“KADİR GECESİ”-

Mübarek Kadir Gecesi ise 19 Mayıs Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gecede kutlanacak. Son gün sahur vakti de saat 03.27, iftar saati ise 19.59. Ramazan Bayramı  24 Mayıs 2020 Pazar günü kutlanacak. İlçede bayram namazı saati: 05.52.”

-“30 GÜN ORUÇ TUTULACAK”-

İlçe Müftüsü Atıf AKŞİT, 30 gün oruç tutulacağını belirterek, şu bilgileri paylaştı.

“Ramazan ayı hazırlıklarımız sürüyor. Sosyal dayanışmayı ve kaynaşmayı güçlendirici çalışmalara, ihtiyaç sahiplerinin gözetilmesine öncülük edilecek. Din İşleri Yüksek Kurulu’nca 2020 yılı için Sadaka-ı Fıtr miktarı en düşük 27.00 TL olarak belirlendi.”

“Mübarek ramazan ayının Allah’a olan kulluk şuurunu derinden hissettiğimiz, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir ay olduğunu da sözlerine ekleyen” Müftü AKŞİT, ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, “Boğazlıyanlı hemşerilerimizin, milletimizin ve  tüm müminlerin Ramazan ayını tebrik eder, Cenab-ı Allah’tan sağlık sıhhat  bereket  ve huzur içerisinde bir Ramazan geçirmeyi niyaz ederim.

Yüce Rabbimiz tüm Dünyayı tehdit eden virüs salgınından tüm Müslümanları ve tüm insanları korusun. İnşallah Ramazan ayında da alacağımız tedbirlerle ve yapacağımız dualarla bu salgını atlatacağız. Sabırla, dualarla, birlik ve beraberlikle bu süreci Cenab-ı Allah’ın yardımıyla inşallah atlatacağız” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM