• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
RAMAZAN’DA GÖNÜLLER BİR OLACAK

RAMAZAN’DA GÖNÜLLER BİR OLACAK

BOĞAZLIYAN BELEDİYESİ RAMAZAN’DA DA TAM GAZ

Boğazlıyan Belediyesi ihtiyaç sahibi aileler ile yaşlı ve kimsesizlere Ramazan ayında da yalnız bırakmıyor. Sıcak iftar yemekleri her gün vatandaşların kapısına kadar götürülecek.

Boğazlıyan Belediyesi, yardımlaşmanın, paylaşmanın ve dayanışmanın yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayının bereketini vatandaşlarla paylaşmaya devam edecek.

Bu kapsamda evde yemek hazırlama imkanı olmayan, 65 yaş üstü kimsesiz, hasta, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine her gün Boğazlıyan Belediyesi mutfağında hijyenik bir ortamda hazırlanan sıcak yemekler paketler halinde ulaştırılacak.

“BOĞAZLIYAN’DA HUZUR VE BEREKET RÜZGARI”

Müslümanların heyecanla beklediği Mübarek Ramazan ayı yaklaşırken, bu ramazan ayında da Boğazlıyan Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkıları ile ihtiyaç sahibi ile yaşlı ve kimsesizlere sıcak yemek ulaştırılacak.

Boğazlıyan Belediyesi mutfağındaki kazanlar, bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ile yaşlı ve kimsesizler için kaynayacak.

Ramazan ayı münasebetiyle çalışmalarını hızlandıran Boğazlıyan Belediyesi, bir kez daha “Gönüllere Dokunacak.”

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın talimatları ile belediye bünyesinde pişirilen sıcak yemekler, koronavirüs sebebiyle evinde kimsesi olmayan vatandaşlara, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunanlara sefer taslarına konan üç çeşit sıcak yemek ve ekmek yine belediye personeli tarafından evlere teslim edilecek. Yemekler, hasta ve yaşlıların yiyebileceği özellikte yağ, şeker ve tuz oranları ölçülü şekilde hazırlanacak.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, açıklamasında; Mübarek Ramazan ayı boyunca sadece ihtiyaç sahibi ailelere değil, sokağa çıkacak durumda olmayan vatandaşlardan gelen talepleri de geri çevirmediklerini belirtti, her gün 3 çeşit sıcak yemek ulaştırılacağını kaydetti.

Tamamen izole edilmiş personel, tüm sağlık tedbirlerini almış bir şekilde sıcak yemekleri sahiplerine teslim edileceğini aktaran Başkan Coşar, “İhtiyacı olan herkesin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Paylaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan’ın manevi atmosferini yaşatmak, ilçede kendi başına yemek yapamayacak durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşların mağduriyetlerini gidermek bizlerin görevidir.

Evden çıkamayan vatandaşlara Ramazan ayı boyunca sıcak yemek ikramında bulunulacak. Restaurantımızda hijyenik bir ortamda hazırlanarak paketlenen sıcak yemekler, ekiplerimiz tarafından belirlenen vatandaşımızın evlerine götürülerek teslim edilecek. Yapılan servis ile vatandaşların sıcak yemek ihtiyacı karşılanacak” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM