• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
REFLEKTÖR UYARISI

REFLEKTÖR UYARISI

                Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden olan ilçemizde özellikle hasat ve pancar sezonunda daha da artan trafik yoğunluğunda, trafik kazalarında yaşanılan trajedilerin yaşanmaması için sürücülerin trafik kurallarına uymalarının büyük önem arz ettiği vurgulandı.

Türkiye’de en fazla traktörün bulunduğu ilçeler arasında yer alan Boğazlıyan’da trafiğe çıkan traktör römorkunun arkasına takılan reflektör ve aydınlatma ışığının önemine dikkat çekildi.

Her yıl yüzlerce insanın trafik kazalarında hayatını kaybettiği ve binlerce kişinin yaralandığı ülkemizde, alınan tedbirlerle birlikte son yıllarda kaza sayılarında düşüş göze çarpıyor.

-“POLİSLER DENETİM YAPTI”-

Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden olan Boğazlıyan’da özellikle hasat ve pancar sezonunda daha da artan trafik yoğunluğunda, trafik kazalarında yaşanılan trajedilerin yaşanmaması için sürücülerin trafik kurallarına uymaları büyük önem arz ederken, Boğazlıyan Şehit Fevzi Bekar Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, Kayseri-Yozgat karayolunda tarım araçlarına yönelik denetim yaptı, sürücülere reflektör hediye etti.

“EN FAZLA TRAKTÖR BOĞAZLIYAN’DA”

Türkiye’de en fazla traktörün bulunduğu ilçeler arasında yer alan Boğazlıyan’da özellikle hasat ve pancar sezonu daha da artan trafik yoğunluğunda, trafiğe çıkan traktör römorkunun arkasına takılan reflektör ve aydınlatmanın önemine dikkat çekildi.

Traktör sürücülerinin tarla, bağ ve bahçelere geliş-gidişlerinde kullandıkları güzergahlar üzerinde kullanılabilecek alternatif yol bulunmayan yerlerde, trafik akımının oldukça yoğun olduğu devlet karayolunu kullanırken, Boğazlıyan Şehit Fevzi Bekar Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, tarım araçlarına yönelik yapılan denetimlerde traktör sürücülerine reflektör kullanmaları, gün aşırı ve gün batımı hususuna riayet ederek araçlarını çıkarmaları istendi.

Denetimlerde ayrıca sürücülere reflektör hediye edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM