• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
REHABİLİTASYON PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

REHABİLİTASYON PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın riyasetinde yürütülen ve bölgedeki sosyo-ekonomik iyileştirmeyi hedefleyen “Yozgat Havzası Rehabilitasyon Projesi” hayata geçiyor. 2021 yılı yatırım programına alınan ve 2021-2027 yılları arasında uygulanacak olan projenin toplam tutarı 507,9 milyon TL olacak. Bölgede bitki örtüsü, toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı, vatandaşların muhtelif gelir getirici faaliyetlerle refahının artmasının yanı sıra tarım ve hayvancılığa da katma değer sağlaması hedefleniyor.

“Yozgat Havzası Rehabilitasyon Projesi” hayata geçiyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın riyasetinde yürütülen ve bölgedeki sosyo-ekonomik iyileştirmeyi hedefleyen “Yozgat Havzası Rehabilitasyon Projesi” hayata geçiyor. Yatırım programı Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından 2021 yılında kesin proje-etüt çalışmalara başlanacak.

Projenin,Yozgat, Çorum, Tokat ve Sivas illeri ile 14 İlçe, 480 köy ve 8,77 milyon dönüm alanda planlanan, Yozgat’ın 8 ilçesi (Merkez, Sorgun, Aydıncık, Çekerek, Kadışehri, Akdağmadeni, Saraykent, Çayıralan) 204 orman köyü ve 68 orman dışı köyde dahil olmak üzere toplam 272 köyü kapsayan entegre bir çalışma olacak.

Bu kapsamda, kırsal kesimi destekleme yatırımları, odun tüketimini azaltıcı faaliyetlerden, kat kaloriferi, güneş enerjisi ile su ısıtma, bina izolasyonu, güneş enerjisi ile elektrik üretimi vb. faaliyetler içeren projeler ile hayvancılık, seracılık, arıcılık vb. ticari faaliyetleri içeren alt projeler desteklenecek.

Projeyle, bölgede bitki örtüsü, toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı, vatandaşların muhtelif gelir getirici faaliyetlerle refahının artmasının yanı sıra tarım ve hayvancılığa katma değer, ülke ekonomisine de katkı sağlaması planlanıyor. Yatırım programı Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından 2021 yılında kesin proje-etüt çalışmalara başlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM