• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
REHAVET ENDİŞE VERİYOR

REHAVET ENDİŞE VERİYOR

Yeni tip Kovid-19 tedbirleri vaka sayılarını aşağı çekerken Boğazlıyan da rehavet endişe veriyor. Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ile Türkiye’de örnek çalışmalara imza atılırken, havaların ısınmasıyla birlikte Boğazlıyan da evde izolasyonu gevşeten vatandaşlar, maske, sosyal mesafe gibi hayati tedbirlerin ihmali vatandaşları tedirgin ederken, bilgi kirliliği ise son günlerde tavan yaptı.

Virüsle mücadelede alınan tedbirler vaka sayılarını aşağıya çekerken, son günlerde endişelendiren haberler geldi. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fatih Tarikci’nin Yozgat Valisi sayın Kadir Çakır ile yaptığı video konferansta dile getirdiği toplantıda Boğazlıyan’a yönelik sorularına; Vali Çakır, Boğazlıyan’ı yakından takip ettiklerini belirterek, en büyük riskin rehavet olduğunu vurgulamıştı.

Havaların ısınmasıyla birlikte Boğazlıyan da evde izolasyonu gevşeten vatandaşlar, maske, sosyal mesafe gibi hayati tedbirlerin ihmali vatandaşları tedirgin ederken, bilgi kirliliği ise son günlerde tavan yaptı.

Vali Kadir Çakır’ın özellikle sosyal medyada çok sayıda insanın hiçbir kaide kural olmadan basın mensubu gibi çalıştığını, onun da çok yanlış ve kirli bilgiye neden olduğunu dile getirirken, alınan önlemlerle vaka sayılarının azalması vatandaşları rehavete sürükledi.

Bazı bölgelerde alınan ciddi tedbirlerle Yeni tip Kovid-19 vaka sayısı sıfırlanırken, Boğazlıyan’ın konumu itibarıyla stratejik bir noktada olması ve ilçede bir türlü sıfırlanamayan vaka sayısı endişe veriyor.

CADDE VE SOKAKLAR DOLDU

Koronavirüs vakalarında son günlerde yaşanan azalma, havaların ısınması, normalleşme sürecinin başlaması ile vatandaşlar, cadde ve sokakları dolduruyor.

Boğazlıyan da Camii, Belediye araç ve hoparlöründen vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymaları yönünde uyarılar sürerken, sokakların hareketli olması, tedbirlerin az olduğunu iddia eden vatandaşları tedirgin ediyor.

BİLGİ KİRLİLİĞİ TAVAN YAPTI

Boğazlıyan da son olay ise Mersin’den geldiği iddia edilen ve çeşitli meslek sahibi olduğunu belirten bir vatandaşın yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantina altına alındı. Bu şahsın Boğazlıyan da bazı köy ile beldede çeşitli temaslarda bulunduğu söylentisi Boğazlıyan kamuoyunda bilgi kirliliğine neden olurken, yetkililerin bu konuda sessiz kalması vatandaşları endişeye sevk etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM