• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
REKTÖR KARADAĞ; BOYBİS İLE BÜYÜK BİR ÇIĞIR AÇTIK

REKTÖR KARADAĞ; BOYBİS İLE BÜYÜK BİR ÇIĞIR AÇTIK

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitenin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi personeli ile bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “BOYSİS yönetim sistemimiz ve buna birleşik olarak mobil sistemimiz alanında büyük bir çığır açtı. Çünkü Türkiye’de kendi yönetim sistemini kurmuş, buna bütünleşik mobil uygulama oluşturmuş sayısı çok az üniversitemiz vardı. Bu alanda önemli bir başarı hikâyesi yazdık” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitenin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi personeli ile bir araya geldi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney ve Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen’inde hazır bulunduğu toplantıda,  Üniversitenin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Hayıt, UZEM bünyesinde gerçekleştirilen eğitim-öğretim faaliyetleri, istatistik veriler, yazılım ve Ar-Ge çalışmalarına ilişkin bir sunum yaptı.

Toplantıda bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, pandemi sürecinin olmazsa olmazı haline gelen uzaktan eğitimle beraber eğitimde de ilklerin yaşandığını aktardı.

Pandemi süreciyle birlikte okulların tatil edilmesi ve derslerin uzaktan öğretim modeliyle verilmesi kararının alınmasının ardından harekete geçtiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Yozgat Bozok Üniversitesi, Covid-19 salgını sonrası kendi bilgi işlem altyapısı ile kurduğu uzaktan eğitim sistemi ile örgün eğitimdeki yüksek kalite standardını internet ortamına taşıyıp gerekli yapılanmayı sağlayarak yeni sisteme adapte oldu. Genç, dinamik, ne yaptığını bilen ve alanında tecrübeli arkadaşlarımız tarafından bir sistem kuruldu.

Bu sistemin adı BOYSİS’ti. BOYSİS yönetim sistemimiz ve buna birleşik olarak mobil sistemimiz alanında büyük bir çığır açtı. Çünkü Türkiye’de kendi yönetim sistemini kurmuş, buna bütünleşik mobil uygulama oluşturmuş sayısı çok az üniversitemiz vardı. Bu alanda önemli bir başarı hikâyesi yazdık. Bugün de burada uzaktan eğitim süreçlerinin başarı ile yürütülmesinde büyük katkıları olan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yücel Güney başta olmak üzere Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz personelimiz ile bir araya geldik.  Tüm çalışma arkadaşlarıma göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Toplantı sonrası Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üstün gayret ve başarılarından dolayı Üniversitenin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi personeline Teşekkür Belgelerini takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM