• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
REKTÖR KARADAĞ; ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

REKTÖR KARADAĞ; ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversitenin politik mülahazalara konu edilmesi hususuna ilişkin basın toplantısı düzenleyerek, “Kapanan hiçbir bölümümüz yok, tam tersine yeni açılan programlarla daha da güçleniyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven’in, TBMM Genel Kurulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurumları 2022 bütçe görüşmelerinde Üniversite hakkında dile getirdiği hususlara dair açıklamalarda bulundu.

Yozgat Bozok Üniversitesi politikanın bir argümanı veya politik bir mülahazaların konusu haline getirilmemeli tam tersine Üniversiteleri politikalar üstü bir zeminde görülmesi gerektiğine değinen Rektör Karadağ, açıklamasında şunları söyledi:

“Bilindiği üzere üniversiteler şehirlerin lokomotifi. Yozgat için de Yozgat Bozok Üniversitesi çok anlamlı ve değerli. Aynı zamanda her yönüyle bu şehrin geleceği. Bu şehirle hemhal olmuş ve yabancı uyruklu öğrencileri ile birlikte sayısı 22 binlere dayanmış bir öğrenci potansiyelinden bahsediyoruz. Şehir merkezinin 90 bin nüfusu olduğunu düşünürsek, şehir merkezinde 16 bin öğrenci olması çok değerli ve önemli diye düşünüyorum.

“Üniversitemizle ilgili gündeme getirilen konular doğru değildir”

Maalesef geçen günlerde bütçe görüşmeleri sırasında Yozgat Milletvekillerimizden Sayın Ali Keven Bey üniversitemiz ile ilgili Sayın Bakanımıza sorular sordu. Üniversitemizde bazı bölümlerin kapandığından bahsetti. Veteriner Fakültesi’nin binasının olmamasından bahsetti. Tıp Fakültesi’nin yeterince öğretim üyesi olmamasından bahsetti. Geleceğin hekimlerini yetiştiriyoruz ama hoca yok dedi. Baktığımızda ifade edilen hususlardan 1 tanesi doğru ise 9 tanesi doğru değildi. Bu konu bizi üzdü. Üniversiteyi biz yöneticiler bize tevdi edilen görevleri birer emanet olarak görüyoruz. Bugün biz varız yarın bir başka arkadaşımız gelecek ancak bu üniversite hep var olacak. Belki yarın Sayın Milletvekilimizin de milletvekilliği bitecek ama Yozgat Bozok Üniversitesi bu şehre her açıdan değer katmaya devam edecek.

Üniversitenin Merkez Cumhuriyet Rektörlük binasında düzenlenen basın toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu ve Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Gönülalan katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM