• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
REKTÖR KARADAĞ “TANAP MOBİLİZASYON KAMPINA TALİBİZ”

REKTÖR KARADAĞ “TANAP MOBİLİZASYON KAMPINA TALİBİZ”

Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında, Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesine kurulan ve çalışmalar tamamlandıktan sonra Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne devredilen mobilizasyon kampına Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü talip oldu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Yozgat İl Afet Ve Acil Durum Müdür Vekili Abdulkadir Karakoç ve Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur’un katılımı ile beldede bulunan mobilizasyon kampında incelemelerde bulunarak, kampın fiziki ve genel durumunu yerinde gördü.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yozgat Bozok Üniversitesi olarak TANAP Mobilizasyon kampına talibiz. Buranın üniversitemize devri ile ilgili işlemlere başlayacağız.  Mobilizasyon kampı yaklaşık 300 dönümlük arazi üzerine kurulmuş,  bünyesinde çok amaçlı sosyal tesisler,  yürüyüş yolları, spor salonları, sağlık kliniklerinin bulunduğu büyük bir yaşam alanı olarak inşa edilmiş. Bu kamp TANAP tarafından AFAD’a devredilmiş ve biz de AFAD’dan burayı isteyeceğiz. Kampın en önemli sorunu istimlak. Bu sorunu çözebilirsek üniversitemize yeni bir alan daha kazandırmış olacağız. Burasının üniversitemize devri gerçekleşir ise hayal ettiğimiz bir projemiz var ve inşallah o projemizin merkezi olur” dedi.

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur ise, kampın üniversiteye devredilmesinden sonra yol ve çevre düzeni başta olmak üzere diğer alt ve üst yapı hizmetlerini yapma sözü verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM