• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
REKTÖR’DEN DAYANIŞMA VURGUSU

REKTÖR’DEN DAYANIŞMA VURGUSU

“REKTÖR YAŞAR; FİLİSTİNLİ ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ”

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversitede eğitim gören Filistinli öğrencilerle bir araya geldi. Görüşme sırasında Rektör Yaşar, öğrencilerle aileleriyle olan iletişimleri ve ihtiyaçları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Filistinli sivillerin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan saldırıları şiddetle kınayarak, “Söz konusu saldırılar sonucunda hayatını kaybeden tüm Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Filistin’de yaşanan insanlık dramı için öğrencilerimizin acı ve kederlerini paylaşıyorum. Bu kötü günlerin en kısa zaman içerisinde sona ermesini temenni ediyorum. Filistinli öğrencilerimizle beraber tüm öğrencilerimizin bizlere ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum,” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi olarak öğrencilere ve Filistin Halkı’na desteklerini dile getiren Rektör Yaşar, bu zorlu süreçte dayanışmanın önemine vurgu yaparak, üniversite olarak ellerinden gelen yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Filistinli öğrencilerle gerçekleştirdiği buluşma sonrasında, Filistin’de yaşanan trajik olayları kınayarak, acılarını paylaştıklarını ifade etti.                      Rektör Yaşar, üniversite olarak Filistin Halkı’na ve öğrencilere desteklerini sürdüreceklerini belirterek, “Yozgat Bozok Üniversitesi olarak öğrencilerin ve Filistin Halkı’nın yanında olduğumuzu dile getiriyoruz. Bu zorlu süreçte dayanışmanın önemi büyük. Her türlü yardım ve destek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Filistinli öğrencilerimize ve tüm öğrencilerimize bu dönemde moral ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını tavsiye ediyorum,” şeklinde konuştu.

Rektörün mesajları, üniversite camiasında ve öğrenciler arasında olumlu yankı buldu. Filistinli öğrenciler, Rektör Yaşar’ın duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkürlerini ileterek, birlikte yaşanan zorlu süreçte gösterilen destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM