• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Rektörden TÜMSİAD’a Ziyaret

Rektörden TÜMSİAD’a Ziyaret

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Dr. Öğrt. Üyesi Mehmet Sena Kösedağ, Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)’ı ziyaret etti.

Ziyarette Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)  Yozgat Şube Başkanı Ali Çatar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile sohbet eden Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, üniversitenin şehirle bütünleşmesi hakkında fikir alışverişi yaptı.

Rektör Karacabey,”Bozok Üniversitesi 2006 yılında kurulan ülkemizdeki genç üniversitelerden biridir. Şu anda 12 fakülte, 5 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve birçok araştırma merkezi ile üniversitemiz Türk eğitim öğretimine hizmet vermektedir.

Şu an 18 bin öğrencisi, 858 akademik kadrosu, 850 civarı idari kadrosuyla büyüyen bir üniversite yolundayız. Öğretim üyelerimiz alanında başarılı ve büyük çoğunluğu genç arkadaşlardır. Türkiye genelinde devlet üniversiteleri içerisinde yayın sayısı bakımında ilk 30’un içerisinde olan üniversiteyiz.

Bu da öğretim üyelerimizin alanlarında başarılı kişiler olduğunun kanıtlarından biridir. Bu yönüyle öğrencilerimize bilimsel hizmet vermek ve kendi alanlarında iyi yetiştirmelerini sağlamak bakımından Bozok Üniversitesi iyi bir noktadadır” dedi.

Bozok Üniversitesi’nin tercih edilmesinde şehrin sosyal yapısının önemli rol oynadığını açıklayan Rektör Karacabey,”Bir öğrenci bir şehri, üniversiteyi tercih ederken nelere dikkat ediyor diye baktığımızda bu durum kişilere göre değişebilir. Ama öğrenci için öncelikli olan üniversitedeki öğretim üyesi olması düşünülür.

Üniversitenin öğrenciye sunduğu kütüphane ve laboratuvar imkanlarının olması gerekiyor. Şehrin sosyal imkanlarının ve sosyal hayatındaki canlılık önemli rol oynuyor. Öğrencilerimiz, Yozgat Bozok Üniversitesi’ni tercih etmelerinde sitemize girdiklerinde, öğrenci aldığımız alanlarda öğretim üyesi kadromuzun hem bilimsel hem de sayısal olarak yeterli olduğunu göreceklerini düşünüyorum. Şu anda açık olan bölümlerimizde öğretim üyesi kadromuz hem bilgi birikimi açısından hem de sayısal yeterlilik açısından iyi durumdadır” diye konuştu.

Yozgat’ın üniversite öğrencisi için huzurlu bir kent olmasının da Bozok Üniversitesi’nin tercih edilebilirliğini artırdığını söyleyen Rektör Karacabey, “Meydana gelmesi muhtemel ufak tefek asayiş olaylarını hesaba katmazsanız eğer Yozgat, gerçekten üniversite öğrencisi için huzurlu bir kenttir. Bu hem gelen öğrenci açısından değerlendirdiğimizde hem de evladını buraya gönderecek veli açısından değerlendirdiğinizde Yozgat gerçekten öğrencilerin yaşayabileceği şehir olarak tercih edilebilir bir şehirdir” şeklinde konuştu.

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)  Yozgat Şube Başkanı Ali Çatar ise, ziyaretlerin dolayı Rektör Salih Karacabey’e teşşekür ederek, “Şehir olarak Yozgat öğrencilerin huzurlu olabileceği, güvenle üniversitemizi tercih edecekleri bir ildir. Asayiş olaylarının çok az yaşandığı bir şehir olmasından dolayı da ailelerin rahatlıkla çocuklarını gönderebilecekleri bir şehirdir. Dolayısıyla Yozgat öğrenci için Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden biridir. Bu açıdan hem öğrencilerin hem de öğrenci velilerimizin huzurla tercih edebilecekleri bir  il güzel, güvenirli ve gelişen bir üniversitedir”” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM