• DOLAR
  %-0,06
 • EURO
  %0,15
 • ALTIN
  %-0,49
 • BIST
  %1,99
ROTA BELİRLENECEK

ROTA BELİRLENECEK

Yozgat’ın il ve ilçelerinde belirlenen bölgelerde doğal güzellikler, tarihi eserler ve gastronomi gibi turistik değerlerin 4K fotoğraf ve video, belirlenen konumlarda timelapse çekimleri ve 360o video çekimleri web sitesinde ve mobil uygulamada tanıtımı yapılacak.

Uygulama çerçevesinde, ilin tanıtımına ilişkin destinasyonlar ve rotalar belirlenerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Program ile; Nasıl gidebilirim?  Ne yapabilirim?  Nerede kalabilirim? Nerede, ne yiyip, içebilirim? Soruları kolaylıkla cevap bulabilecek.

Valilik himayesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından geliştirilmeye başlanan Rota Yozgat Mobil Uygulaması düzenlenen törenle tanıtıldı.

Uygulama ile il ve ilçelerde belirlenen bölgelerde doğal güzellikler, tarihi eserler ve gastronomi gibi turistik değerlerin 4K fotoğraf ve video, belirlenen konumlarda timelapse çekimleri ve 360o video çekimleri web sitesinde ve mobil uygulamada tanıtımı yapılacak.

Vali Ziya Polat, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve İl Kültür Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile Valilik himayesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından geliştirilmeye başlanan Rota Yozgat Mobil Uygulaması düzenlenen törenle tanıtıldı.

Uygulama ile il ve ilçelerdeki belirlenen bölgelerde doğal güzellikler, tarihi eserler ve gastronomi gibi turistik değerlerin 4K fotoğraf ve video, belirlenen konumlarda timelapse çekimleri ve 360o video çekimleri web sitesinde ve mobil uygulamada tanıtımı yapılacak.

Ayrıca uygulama çerçevesinde, ilin tanıtımına ilişkin destinasyonlar ve rotalar belirlenerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Program ile; Nasıl gidebilirim?  Ne yapabilirim?  Nerede kalabilirim? Nerede, ne yiyip, içebilirim? Soruları kolaylıkla cevap bulabilecek.

Yozgat Valisi Ziya Polat, yaptığı törende  konuşmada; sözleşmesi imzalanan projenin Yozgat’ın ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtılmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

“Yiğitler Şehri Yozgat Tarihi, Kültürü, Turizmi, gastronomisiyle Yozgat’ımızın tanıtımına destek sağlayacağımızı düşündüğümüz Rota Yozgat uygulaması ile Yozgat’ın değerleri güzelliklerini profesyonel ekip tarafından videoların çekilmesi, fotoğrafların çekilmesi 360 derece 4K çekimlerinin yapılması ve uygulama üzerinden insanlarımıza ulaştırmak hedefi içerisindeyiz” diyen Polat, “En kısa zaman içerisinde şirketler ile ORAN Kalkınma ajansımız anlaşma yapar bu uygulamayı en kısa sürede hayata geçmesini istiyoruz. Yozgat’ın tarihi kültürel yerlerini sizlerde biliyorsunuz ancak bunu insanlarımıza hem ulusal hem de uluslar arası düzeyde tanıtmak için çaba göstermek gerekiyor basınımızdan da destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ise, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajanları Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda faaliyet gösteren Orta Anadolu Kalkınma Ajansı kurulduğu günden bu yana TR72 bölgesinde turizm ve tanıtımın geliştirilmesine yönelik önemli çalışmalar yaptığını dile getirdi.

Turizm altyapısının geliştirilmesine yönelik birçok destek sunmuş, tanıtım faaliyetleri kapsamında yapılan çok sayıda organizasyonda ise hem destekleyici hem de paydaş olarak yer aldığını aktaran Kilci, “Ajansın 2022 yılı Çalışma Programında yer alan faaliyetlerden birisi de Yozgat ilinin turizm ve tanıtım alanında desteklenmesi için bir web sitesi ve mobil uygulama geliştirilmesidir. Gerekli hazırlık çalışmaları sonucunda Yozgat Valiliği himayesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Rota Yozgat uygulaması geliştirilmeye başlanmıştır. Uygulama kapsamında, Yozgat ilinde ve ilçelerinde belirlenen bölgelerde doğal güzellikler, tarihi eserler ve gastronomi ürünleri gibi turistik değerlerin 4K çözünürlükte fotoğraf ve video çekimleri,  belirlenen konumlarda timelapse çekimleri ve 360o video çekimleri yapılarak hazırlanan web sitesinde ve mobil uygulamada gösterimi ve tanıtımı yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM