• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
SABAH NAMAZINDA HUZURDA BULUŞALIM

SABAH NAMAZINDA HUZURDA BULUŞALIM

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü tarafından geleneksel hale getirilmesi planlanan ‘Sabah Namazı’ buluşmasının ikincisi bu cuma günü gerçekleşecek.

İlçe Müftülüğü’nce geçtiğimiz ay başlatılan ‘Sabah Namazında Huzurda Buluşalım’ etkinliğinin ikincisi bu cuma günü gerçekleşecek. Müftülük tarafından düzenlenen ‘Sabah Namazında Huzurda Buluşalım’ etkinliğiyle vatandaşların bir araya gelmesi hedefleniyor.

Boğazlıyan Müftülüğü tarafından hayata geçirilen ve her ayın ilk cuma günü sabah namazı buluşmaları programının ikincisi 1 Kasım Cuma günü gerçekleşecek.

Birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, vatandaşlarla bire bir sohbet etme şansının elde edilmesi ile etkinliğin önemine dikkat çeken Müftü Atıf Akşit, “Yapılan etkinliklerde cemaatimiz ile birlikte sabah namazı kılıyoruz. Daha sonra dini sohbetler gerçekleştiriyoruz” dedi.

1 Kasım Cuma günü etkinliğin ikincisinin düzenleneceğini belirten Müftü Akşit, “Tüm vatandaşlarımızı Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii’ne davet ediyoruz. Vatandaşlarımız aileleri ile birlikte katılmaları daha da önem kazanır. Namaz dinimizin en önemli ibadetlerindendir. Gerek Ayeti Kerime, gerekse Hadis-i Şeriflerde bunun önemi açık ve net bir şekilde belirtilmektedir” diye konuştu.

Sabah namazı buluşmaları programına vatandaşlara çağrıda bulunan Müftü Akşit, namazın sosyal hayatta ve bireylere ahlâki prensip sağlamada etkin olduğunun görüldüğünü ve Müslümanlar olarak beş vakit namazları camide cemaatle kılmaya özen gösterilmesi gerektiğini söyledi ayrıca namaz sonrası çeşitli ikramlarda bulunulacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM