• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,20
 • ALTIN
  %-0,32
 • BIST
  %2,74
SABAH NAMAZINDA HUZURDA BULUŞALIM

SABAH NAMAZINDA HUZURDA BULUŞALIM

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü 2 farklı etkinliği hayata geçiriyor.

Boğazlıyan Müftülüğü sabah namazında buluşturacak

Boğazlıyan Müftülüğü tarafından her ayın ilk cuma günü sabah namazı buluşmaları programı düzenleneceği bildirildi.

İlçe Müftüsü Atıf Akşit, namazın önemine dikkat çekerek, her ayın ilk cuma günü merkez Çarşı Caminde “Sabah Namazında Buluşalım” etkinlikleri ile her ayın ilk perşembe günü ve mübarek günlerde öğle namazından sonra bayanlara yönelik camilerde program düzenleneceğini söyledi.

‘Gelin 4 Ekim’de Merkez Camii’nde buluşalım

İlçe Müftülüğü, sosyal hayatımıza da önemli katkı sağlayan Cami Buluşmaları kapsamında bu ayın ilk buluşmasını 4 Ekim Cuma günü başlatacak.

‘Her ayın ilk Cuma günü sabah namazında Merkez Çarşı Camii’nde buluşalım adıyla bir kampanya başlattıklarını ve cemaatle namaz kılmanın faziletine dikkat çekmek istediklerini, bu Cuma itibariyle de sabah namazı sonrası hadis sohbetleri ve akabinde cemaate bazen çorba bazen de kahvaltı vereceklerini ifade eden İlçe Müftüsü Atıf Akşit, ‘haydi Boğazlıyan; Davet Hepimize Ailece Cami’ye sloganı ile bir program başlattıklarını belirterek, vatandaşları sabah namazını camilerde kılmaya davet etti, vatandaşların ailelerini de getirmelerini istedi.

“Namaz dinimizin en önemli ibadetlerindendir” diyen Müftü Akşit, “Gerek Ayeti Kerime, gerekse Hadis-i Şeriflerde bunun önemi açık ve net bir şekilde belirtilmektedir” dedi.

Her ayın ilk cuma günü düzenlenecek olan sabah namazı buluşmaları programına vatandaşlara çağrıda bulunan Müftü Akşit, namazın sosyal hayatta ve bireylere ahlâki prensip sağlamada etkin olduğunun görüldüğünü belirterek, “Müslümanlar olarak beş vakit namazlarımızı camide cemaatle kılmaya özen göstermeliyiz. Sabah namazına katılımın artmasını hedefliyoruz. Bu nedenle sabah namazları buluşmalarıyla toplumda bir bilinç oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Her ayın ilk cuma günü tüm Boğazlıyan halkımızı Merkez Çarşı Camiinde buluşmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Müftü Akşit, son olarak şunları söyledi.

“Vatandaşlarımız sadece bir günle yetinmemeli, her gün kendilerine en yakın camiye sabah namazına gitmelerini tavsiye ediyoruz. Özellikle bu konuda tüm kurum ve kuruluşlarımızdan da katılım ve desteklerini bekliyoruz. Ayrıca; her ayın ilk perşembe günü ve mübarek günlerde öğle namazından sonra bayanlara yönelik camilerimizde programlar düzenlenecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM