• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
SAĞLIĞINIZ RİSKE ATMAYIN!

SAĞLIĞINIZ RİSKE ATMAYIN!

UYARILARI DİKKATE ALIN!

BOĞAZLIYAN EMNİYETİNDEN KORONAVİRÜS DENETİMİ

İçişleri Bakanlığınca gönderilen genelge kapsamında Boğazlıyan’da korona virüs tedbirleri denetlendi. Denetimlere İlçe Emniyet Müdürü Volkan Güneş de katılarak, vatandaşların alınan tedbirlere uymalarını istedi.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen yeni tip covid-19  korona virüs tedbirleri kapsamında denetim gerçekleştirildi.

Denetimde korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat çekildi. Ayrıca kurallara uymayan vatandaşlara 900 TL. idari para cezası kesildi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği COVİD-19 tedbirleri kapsamında Boğazlıyan’da da Kaymakamlığın koordinesinde denetlemeler yapıldı, cezai yaptırımlar uygulandı.

EMNİYET MÜDÜRÜ GÜNEŞ’DE KATILDI

İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni atanan Volkan Güneş ve beraberindeki görevli personeli Boğazlıyan Çarşı Merkezindeki iş yerleri, alışveriş merkezleri, kahvehaneler, berberler, fırın ve pastaneler, seyyar satıcılar, park ve bahçeler, çay bahçeleri, ulaşım araçları başta olmak üzere vatandaşların ve gençlerin yoğun olduğu (Mevlana – Güneykent) alanlarında denetim gerçekleştirdi.

Esnaf, işyeri çalışanları ve vatandaşlarla sohbet eden Emniyet Müdürü Volkan Güneş, “başta kendimiz, gelecek nesillerimiz, sevdiklerimiz ve Boğazlıyan’ın sağlıklı günler geçirmesi için, maske takmanın mecbur olduğu, sosyal mesafe kurallarına uyulması ve temastan kaçınılması gerektiğini ayrıca il/ilçe hıfzısıhha kurallarınca alınan kararlara uyulması” gerektiğini vurguladı.

UYARICI AFİŞLER ASILDI

Denetimlerde; İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan uyarıcı ve cezai müeyyide belirten renkli afişler halkın yoğun olduğu iş yerlerine asıldı. Çarşı Merkezinde bulunan 100’e yakın İş yeri, esnaf ve çalışan denetlenerek, COVİD-19 tedbirlerine uymayan, maske takmayan vatandaşlara 900 TL.  İdari Yaptırım Cezası uygulandı.

RESMİVE SİVİL DENETİM DE YAPILACAK

Kaymakamlık koordinesinde İlçe Emniyet ve Jandarma birimlerince denetlemelerin her gün çeşitli zamanlarda Resmi ve Sivil ekipler ile devam edeceği, cezai tedbirlerin başladığı, yeni çıkan genelge kapsamında karantina ihlallerinde yurtlara yerleştirileceği ve adli sürecin başlatılacağı uyarısı yapılarak, “Tüm Boğazlıyan halkının sağlığımızı kaybetmemek, ilçemize zarar vermemek, keşke dememek için maske takmaları gerektiği, alınan kararlara uymaları” istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM