• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SAĞLIK BAKANLIĞI YOZGAT’A DA PERSONEL ALINACAK

SAĞLIK BAKANLIĞI YOZGAT’A DA PERSONEL ALINACAK

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınacak 32 bin yeni sağlık personeli alımı başvuruları başladı. Bu kapsamda  Sağlık Bakanlığı Yozgat’ta da personel alımı yapacak. Başvurular 26-30 mart tarihleri arasında İŞKUR esube.iskur.gov.tr internet adresinden elektronik (online) kullanıcı girişi, E-devlet ve Alo 170 üzerinden yapılacak.

Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada; yeni sağlık personeli alımı başvurularının başladığı bildirildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanlığı Kamu Talepleri kapsamında Yozgat’a Güvenlik Görevlisi (Silahsız) açık işçi sayısı 16. En az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak. 18-35 (01.01.1985 tarihleri arasında doğan kişiler) yaş arası bay ve bayanlar ilana başvurabilir. Güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir).

Temizlik Görevlisi açık işçi sayısı 56. En az ilköğretim mezunu olmak. 18-35 (01.01.1985 tarihleri arasında doğan kişiler) yaş arası bay ve bayanlar ilana başvurabilir.

Klinik Destek Elemanı (Hastane) açık işçi sayısı 5. En az ortaöğretim mezunu olmak. 18-35 (01.01.1985 tarihleri arasında doğan kişiler) yaş arası bay ve bayanlar ilana başvurabilir.

– Yukarıda yer alan kamu taleplerinin kura tarihi belli değildir.

-Başvurular 26.03.2020 – 30.03.2020 tarihleri arasında alınacaktır.

– Öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir.

NOT: Başvurular COVİD-19 tedbirleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüz ve Hizmet Noktalarımızca kabul edilmeyecek olup, başvurular esube@iskur.gov.tr, e-devlet ve ALO 170 üzerinden yapılacaktır” duyurusu yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM