• DOLAR
  8,4018
  %0,09
 • EURO
  10,1763
  %0,13
 • ALTIN
  503,82
  %-0,57
 • BIST
  1.461
  %0,29
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan Bağımlılık temalı ”Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması ” il seçmeleri ödül töreni Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Törene Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ,Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim Coşkun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Öner Tikilo, Okul Müdürleri, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim Coşkun, yarışmaya 262 adet başvurunun olduğunu dile getirerek, katılımın çok olmasından dolayı memnuniyetini  belirtti. Öğrencilerin yarışmaya katılımının önümüzdeki yıl daha fazla olacağı temennisinde bulunup, katılımcılara teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise, ”Bizlere lütuf olarak verilen bu bedenin korunması sağlığımız, ailemiz ,çevremiz ve insanlığın devamı açısından çok önemli bir husus olup sorumluluğumuz alanı içerisindedir. Biz, kendimizle beraber hizmet etmekten gurur duyduğumuz geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın da sağlını korumakla görevliyiz. Bu vesileyle Milli Eğitim Bakanlığımız Merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı olarak öğrenci sağlığına ziyadesiyle önem veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.

İki ay önce İl geneli okullarımızda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde öğrencilerimizin %50 oranında kahvaltı yapmadan okula geldiğini tespit ettik ve akabinde öğrenci ve velilerimizi bu konuda bilinçlendirme çalışmaları başlattık. Yapılan araştırmalar, kahvaltı yaparak okula giden öğrencinin akademik başarısının ve öğrenme motivasyonunun yüksek olduğu yönünde sonuçlar veriyor.”dedi.

Sağlıklı bir neslin yetişmesi için çalışmaların devem edeceğini dile getiren Yazıcı, protokol ortaklarından Milli Eğitim Bakanlığına, Türkiye Yeşilay Cemiyetine, Yeşilay İl teşkilatına, öğretmenlere, başarı elde eden öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.

Edebi eserler kategorisinde, İlkokul İl birincisi Merkez Yavuz Selim İlkokulundan Kübra Yalçın olurken, Ortaokul İl birincisi Merkez Divanlı Ortaokulundan Meryem Beyza Başkurt ve Lise İl birincisi Sibel GüngöR oldu.

Görsel Eserler kategorisinde, İlkokul birincisi İsmail Arısoy olurken, Ortaokul İl birincisi Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden Nevriye Karapınar ve Lise İl birincisi Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden Ayşe Yalman oldu.

Birinci olan öğrencilere 500 TL. hediye çeki ve Başarı Belgeleri verildi. Ödül töreninin ardından öğrencilerin resim sergisini gezildi, programda emeği geçenlere teşekkür edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM