• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Sağlıkta Yeni Dönem

Sağlıkta Yeni Dönem

Hastanelerde bilgi işlem sistemleri daha hızlı olacak. Hastane içinde bilgi sistem işlemleri hızlanarak, bilgiye daha hızlı ulaşılacak, komisyon çıkan problemleri anında takip ederek çözüm bulacak.  İl genelindeki tüm ilçe hastanelerinde, laboratuvar sonuçları, doğum bildirimleri SMS yoluyla Yozgat il genelinde vatandaşlara gönderilecek.

Yozgat’ta Bakanlığın talimatı üzerine, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Merkezi (HBYS) Komisyonu, ilçe hastane müdür ve müdür yardımcılarından oluşturuldu.

Hastanelerde bilgi işlem sistemleri anında çözüm bulacak, vatandaşa daha hızlı hizmet verecek. Hastane içinde bilgi sistem işlemleri hızlanarak, bilgiye daha hızlı ulaşılacak, komisyon çıkan problemleri anında takip ederek çözüm bulacak.

Ayrıca Komisyon Toplantısında; tüm ilçe hastanelerinde, laboratuvar sonuçları, doğum bildirimleri SMS yoluyla Yozgat il genelinde vatandaşlara gönderileceği müjdesi de verildi.

Özel günlerde, sağlık personellerine kutlamada mesajları da telefonlarına gönderilecek.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklamada; “Müdürlüğümüz bünyesinde başkanlığını yapacağımız, Bilgi İşlem ve Teknik Hizmetler komisyonu; Bilgi işlem ağı üzerinden hizmet sunmak, toplanan bilgi verilerin sistem üzerinde ve düzenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamak, Yazılım, Donanım ve kablolama ile ilgili işlemlerin yapılmasını sağlamak ve özellikle bilgi işlem sisteminin kesintisiz hizmet vermesi için gerekli tedbirleri almak, sistem için gerekli makine ve teçhizatın temini için başhekimliğe öneride bulunmak ve sistemin teknik yönden gelişmesini sağlamak amacı ile AR-GE çalışmalarını koordine etmek, hastanede veri giriş ve takibinde görev alacak personele gerekli eğitimi vermek, idarece ihtiyaç duyulan bilgileri yazılı ve/veya sistem üzerinden verilmesi, görevlerini daha hızlı, en kısa sürede çözüm bularak sürdürecektir. İlçe hastanelerimizde de artık laboratuvar sonuçları vatandaşlarımıza SMS yoluyla bildirilecektir” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM