• DOLAR
  %-0,10
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %0,28
 • BIST
  %0,31
SALGIN DÖNEMİNDE İŞVEREN VE ÇALIŞANLARIN YANINDA OLDU

SALGIN DÖNEMİNDE İŞVEREN VE ÇALIŞANLARIN YANINDA OLDU

Yozgat il genelinde pandemi boyunca Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce 16 Bin 240 kişiye yaklaşık 104 bin TL’lik destek sağlandı.

Faaliyetlerine pandemi nedeniyle ara veren işletmeler ile çalışma süreleri azalan işletmeler ve burada çalışan işçilere kısa çalışma ödeneği ile nakdi ücret desteği ile İŞKUR salgın döneminde işveren ve çalışanların yanında oldu.

İŞKUR Genel Müdürlüğü, 81 İl Müdürlüğü ve Hizmet Merkezlerinde, kısa çalışma, işsizlik ödeneği, yarım çalışma, ücret garanti fonu ve nakdi ücret desteği uygulamalarını kapsayan, üç gün boyunca devam eden çevrim içi eğitim düzenledi.

SOSYAL KORUMA KALKANINDAN YOZGAT’TA FAYDALANDI

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Pandemi döneminde kapanan ve çalışma süreleri azalan işletmelerimiz oldu. Buralardaki çalışan işçilerimize kısa çalışma ödeneği ile destek olduk. 16 ay boyunca kısa çalışma ödeneğini çalışanlarımıza ödemiş olduk ve bu çerçevede baktığımızda 5.890 kişiye 51 bin TL’lik bir destek sağlamış olduk.

Yine bu dönem içerisinde nakdi ücret desteği uygulamamızı hayata geçirdik. Kısa çalışmadan faydalanamayan ve ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımıza nakdi ücret desteği ödedik. Bu kapsamda da 6.753 kişiye yaklaşık 36 bin TL’lik bir destek sağladık.

Pandemi dönemin de işlerini kaybeden vatandaşlarımıza da işsizlik ödeneği ödeyerek yanlarında olmaya devam ettik. Bu çerçevede de 3.597 kişiye 17 bin TL’lik bir destekte bulunduk.                Böylece toplamda pandemi boyunca 16.240 kişiye yaklaşık 104 bin TL’lik destek sağladık. Dolayısıyla hem işletmelerimizin üretime devam etmelerine katkıda bulunduk hem de çalışanlarımızı korumuş olduk” dedi.

Yıldız, İŞKUR personelinin aldığı eğitimlerle bu uygulamalardaki güncellemeleri her zaman yakından takip ederek özverili çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM