• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %-0,54
 • ALTIN
  %0,13
 • BIST
  %-1,35
SANAYİ’YE TEKNİK DESTEK

SANAYİ’YE TEKNİK DESTEK

Aralarında Yozgat’ında bulunduğu TR72 bölgesinde 2022 Yılı İmalat Sanayi Teknik Destek Programı başvuruya açıldı.

İmalat Sanayi için danışmanlık ve eğitim faaliyetleri desteklenecek. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın İmalat Sanayinde Kurumsallaşma ve Katma Değerli Üretimin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı ile (SOP) ilişkili olarak TR72 Bölgesi imalat sanayinin dönüşümüne katkı sağlaması hedefleniyor.

T.C. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından TR72 Bölgesi’nde uygulanmak üzere İmalat Sanayi Teknik Destek Programı ilan edildi.

Bu program kapsamında TR72 Bölgesi İmalat Sanayi için danışmanlık ve eğitim faaliyetleri desteklenecek. Ayrıca; 1 Aralık 2022 tarihinde Yozgat Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonu’nda katılımcılara bilgi verilecek.

PROGRAMIN AMACI

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yapılan duyuruda; Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın İmalat Sanayinde Kurumsallaşma ve Katma Değerli Üretimin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı ile (SOP) ilişkili olarak TR72 Bölgesi imalat sanayinin dönüşümüne katkı sağlaması hedefleniyor.

PROGRAM ÖNCELİKLERİ

“Öncelik 1. TR72 İmalat Sanayinin Tasarım Kabiliyetinin Artırılması. Öncelik 2. TR72 İmalat Sanayinde Verimliliğin Artırılması. Öncelik 3. TR72 İmalat Sanayinde Kurumsallaşma Düzeyinin Artırılması. Öncelik 4. TR72 İmalat Sanayinde Dijitalleşmenin Artırılması. Öncelik 5. TR72 İmalat Sanayinde Orta-Yüksek, Yüksek Teknoloji Seviyesinde Ürün Üretiminin Artırılması. Öncelik 6. TR72 İmalat Sanayinde Genç İstihdamının Artırılması. Öncelik 7. TR72 İmalat Sanayinin Yeşil Dönüşüme Hazırlanması.”

TOPLAM BÜTÇE

Toplam bütçesi 3.000.000 TL olan programa TR72 Bölgesi’nde imalat yapan KOBİ’leri Temsil Eden Meslek Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri, İŞGEM Anonim Şirketleri, İmalat Sanayindeki Şirketleri Temsil Eden STK’lar ve Teknopark Yönetim Şirketleri KAYS üzerinden proje başvurularını son başvuru tarihi 30 Aralık 2022 saat 23:50 olarak belirlendi.

Ayrıca; Proje başvuru taahhütnamelerinin Ajans Kayseri Ofisi’ne teslim edilmesi için son tarih ise 6 Ocak 2023 saat 17:00 olarak açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM