• DOLAR
  13,4347
  %-0,27
 • EURO
  15,2179
  %-0,35
 • ALTIN
  793,57
  %0,01
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
SAYGIYLA ANIYORUZ

SAYGIYLA ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümü bugün çeşitli etkinliklerle anılacak.

Devletimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80’inci yıldönümü nedeniyle bugün ilçemiz cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak. Saat 09:05’te ise siren sesi ile birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunulup  istiklal marşı okunacak.

Programa daha İMKB Şükran Ana Okulu’nda saat 09:30’da devam edilecek.

-“KAYMAKAM SİNANOĞLU; BÜYÜK ÖNDER’İ SAYGIYLA ANIYORUZ”-

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, cumhuriyetin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80’inci yıl dönümünde saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

Kaymakam Sinanoğlu, “Atatürk’ün son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı, onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, açıklamasında şunları kaydetti.

“O’na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Bugün üzerinde yaşadığımız modern Türkiye Cumhuriyeti’nde bağımsız ve özgür bireyler olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerine ve gerçekleştirdiği inkılapları sahiplenerek, mirasını geleceğe taşıyabilmek için, uğrunda binlerce şehit verdiğimiz vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şart altında sahip çıkmak, cumhuriyetimizin değerlerini, kazanımlarını, her şartta korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmak en önemli görevimiz olmalıdır.”

Sinanoğlu, “Bu duygu ve düşüncelere, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM