• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
SAYGIYLA ANIYORUZ

SAYGIYLA ANIYORUZ

ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 5. yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi yarın ilçemizde de çeşitli programlar düzenlenecek.

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Gülnar, “15 Temmuz 2016 tarihi hain darbe girişiminin yıldönümü olmasının yanı sıra bir milletin en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesinin daha tarihin altın sayfalarında kayda geçtiği tarihtir” dedi.

-“TÜM BOĞAZLIYAN HALKI DAVETLİ”-

15 Temmuz Darbe girişiminin 5. yılında milletimizin vermiş olduğu kahramanlık mücadelesi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Boğazlıyan’da da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından hazırlanan programda; Tüm vatandaşlar programlara davet edilirken, 15 Temmuz Perşembe günü Şehit Kabirleri ziyaret edilecek. İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, ilçe Protokolü, Sivil Toplum Temsilcileri ve şehit yakınları ve gazilerin katılımı ile Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua Okunması öğle Namazı öncesi Mevlit ve Hatim Duası Boğazlıyan Merkez Çarşı Camii ve tüm camilerde gerçekleştirilecek.

-“ŞELALE MEYDANINDA ANMA PROGRAMI”-

Ayrıca; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında akşam saat: 21.45’te vatandaşların program alanına gelmesi, 22.10’da saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayacak olan programda  Demokrasi ve Milli Birlik Günü özel anı defterine vatandaşların duygu ve düşüncelerini yazmaları, Kur-an’ı Kerim okunması, şehitlerimiz için hatim duaları ile protokol konuşmaları ve müzik dinletisinin ardından saat: 00.13’te sela okunacak, program demokrasi nöbeti ile devam edecek.

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Gülnar, Milli birlik ve beraberlik ile kardeşliğin demokrasinin hoşgörünün paylaşımcılık ve yardımlaşma ile dayanışmanın Ülkemizin sahip olduğu en önemli değerlerden olduğuna dikkat çektiği açıklamasında; “Türkiye, 15 Temmuz 2016 günü tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde yuvalanmış hain bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkmak suretiyle menfur darbe girişimi başlatmıştır.

Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın gayretleriyle, siyasi parti genel başkanları, ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerimiz, polisimiz ve asil ruhlu milletimiz ile milli şuur etrafında kenetlenmesi sağlanarak hainlere karşı mertçe, dik durarak, tanklara karşı göğüslerini siper ederek, canları pahasına menfur kalkışma engellenmiş ve devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmetle anarken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyor, tüm halkımızın şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu müstesna gününü en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM