• DOLAR
  %-0,00
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,15
 • BIST
  %0,31
SAYGIYLA ANIYORUZ

SAYGIYLA ANIYORUZ

Ulu Önder Atatürk Ölümünün 83. Yılında Törenlerle Anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin yıldönümünde aramızdan ayrılışının 83. yılında, ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha sevgi ve saygıyla anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü ilçemizde de çeşitli etkinliklerle anılacak.

Yenilikçi ve ileriyi görebilen özelliklerinin yanında aynı zamanda büyük bir komutan olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte “ya istiklal ya ölüm” parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur.

Büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin yıldönümünde aramızdan ayrılışının 83. yılında, ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha sevgi ve saygıyla anılacak.

Boğazlıyan Kaymakamlığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı hazırladı.

İlçemiz Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyma töreniyle başlayacak olan program, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 83 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı söylenecek. Bu sırada gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirilecek.

Anma programına daha sonra Boğazlıyan Anadolu Lisesi’nde devam edilecek. Burada; ‘Atatürk’ün Hayatı’ konulu sinevizyon gösterimi ile ‘Mustafa Kemaller Tükenmez’ adlı şiir okunması, drama  gösterisi ve koro sunumu ile ölümünün 83. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM