• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SAYGIYLA ANIYORUZ

SAYGIYLA ANIYORUZ

Ulu Önder Atatürk Ölümünün 84. Yılında Yarın Törenlerle Anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin yıldönümünde aramızdan ayrılışının 84. yılında, ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha sevgi ve saygıyla anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü ilçemizde de çeşitli etkinliklerle anılacak.

Büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin yıldönümünde aramızdan ayrılışının 84. yılında, ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha sevgi ve saygıyla anılacak.

Boğazlıyan Kaymakamlığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı hazırladı.

İlçemiz Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyma töreniyle başlayacak olan program, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı söylenecek. Bu sırada gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirilecek.

Anma programına daha sonra saat: 09.30’da Boğazlıyan Milli Şehit Kaymakam Kemalbey Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce hazırlanan “Anma Programı” Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde devam edilecek.

Burada; protokol konuşmaları ile günü anlam ve önemini belirten konuşmalar, ‘Muhteşem Sarı Zeybek’ adlı drama sunumu ile ölümünün 84. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anılacak.

Ayrıca; ilçemizdeki tüm okullarda, anma programı düzenlenecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM