• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SAYGIYLA ANIYORUZ

SAYGIYLA ANIYORUZ

Ulu Önder Atatürk Ölümünün 85. Yılında Törenlerle Anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin yıldönümünde aramızdan ayrılışının 85. yılında, ulusumuzun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha sevgi ve saygıyla anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü ilçemizde de çeşitli etkinliklerle anılacak.

İlçemizde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yılında sevgi ve saygıyla anmak için bir dizi tören ve etkinlikle dolup taşacak.

Boğazlıyan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı,” Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başlayacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 85 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’te, sirenler eşliğinde yapılan 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle devam edecek. Bu sırada gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirilecek.

Anma programı, Gazipaşa Ortaokulu tarafından hazırlanan “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 85. Yılı Anma Programı” ile Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda devam edecek. Program kapsamında gerçekleştirilecek protokol konuşmaları, ‘Fikirler Ölmez’ isimli anasınıfı gösterimi, ‘Günün Anlam ve Önemini Anlatan ve Kimdir Atatürk’ isimli video gösterimi, ‘Benim Adım Mustafa’ isimli oratoryo gösterisi, ‘İşaret Dili ile Nasıl Söylerim Öldüğünü’ adlı eser sunumu ve Atatürk’ün Sevdiği Türküler Sunumu, koro eşliğinde gerçekleştirilecek.

Ayrıca, ilçemizdeki tüm okullarda düzenlenecek anma programlarıyla, genç nesiller de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın gururunu yaşayacak. Öğrenciler, Atatürk’ün mirasını gelecek kuşaklara aktarmak adına çeşitli etkinliklerde bir araya gelecek.

Bugün, Boğazlıyan’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle anarken, onun ilkelerine olan bağlılığını bir kez daha vurgulanacak. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM