• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
SEDEF; SESE KULAK VERDİ

SEDEF; SESE KULAK VERDİ

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, aralarında Boğazlıyan’ın da bulunduğu bazı ilçelerde KYK’ya bağlı yeni öğrenci yurdu yapımının planlanıp planlanmadığı konusunu TBMM gündemine taşıdı.

Yozgat’ın ilçelerinde Yüksek Öğrenimde yaşanan barınma ve yurt sıkıntısı ile alakalı hemşerilerinden gelen sese kulak veren MHP Milletvekili Sedef, konuyu TBMM gündemine taşıdı.                Sedef, “Çözüm yolları arıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tarafından cevaplandırılmasını istediğimiz soru önergemizi Meclis Başkanlığına sunduk. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

Milletvekili Sedef, TBMM gündemine taşıdığı yurt sorunu ile ilgili yazılı açıklamasında şu ifadeler yer verdi.

“Üniversiteler bulunduğu şehir ve ilçeleri için maddi anlamda büyük katkılar sunmaktadır. İlimiz Yozgat’ta toplam altı (6) ilçemizde Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerimizde KYK öğrenci yurtları yeterli olmasa da yapılmış durumdadır. Yerköy ilçemizde yeni bir KYK öğrenci yurt yapımı da devam etmektedir.

Sorgun ilçemizde Veterinerlik fakültesinin gelmesi ile öğrenci sayısı hızla artış göstermiştir. Sorgun, Sarıkaya, Şefaatli, Çekerek ve Boğazlıyan ilçelerimizde okuyan öğrencilerimizin barınma sorunlarında gözle görülür bir artış söz konusudur. Her ne kadar İlçe Belediyelerimiz bu konuda çalışmalar yapsa da doğan talebe cevap verememektedir.

Özellikle kız öğrencilerimiz ve velileri mağdur olmaktadır. Gerekli planlamalar yapılarak öğrenci sayısı fazla olan ilçeler öncelikli olmak kaydı ile hızlı bir şekilde yeni yurt binaları yapılması gerekmektedir.

Sorular:

Bakanlığınızca İlimiz Yozgat ilçeleri Sorgun, Sarıkaya, Şefaatli, Çekerek ve Boğazlıyan’da KYK’ya bağlı yeni öğrenci yurdu yapımı planlanmakta mıdır? Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM