• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,67
 • ALTIN
  %0,44
 • BIST
  %-0,15
Şehir içinde “ağır” tehlike uyarısı

Şehir içinde “ağır” tehlike uyarısı

Boğazlıyan’da Artık Ağır Tonajlı Araçlar Giremeyecek

İlçemizde ağır tonajlı araçların trafiğe izin verilen saatleri kullanması gerektiği, araç sürücülerinin yasağa uymamaları halinde gerekli cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Özellikle kamyon, tır, çekici, yolcu taşımacılığı yapan firmalar ve traktör gibi ağır tonajlı araçlar, yaz aylarında 07.00-19.00, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arasında ilçe merkezine giremeyecek.

Boğazlıyan’da ağır tonajlı vasıtaların ilçe merkezlerine giriş saatleri ile ilgili düzenlemelere uymaları istendi.

Boğazlıyan İlçe Trafik Komisyonu’nca alınan karar ve İl Trafik Komisyonu’nca onaylanan karara göre;  eski ismi Kayseri Caddesi olan yeni ismiyle Şevket Hokkaömeroğlu Bulvarı’nın giriş ve çıkışı ile Ali İhsan Kadıoğlu Caddesi’nin giriş ve çıkışının her türlü ağır araç, kamyon, tır, çekici ve traktör ile yolcu taşımacılığı yapan firmaların (firma servis araçları hariç) yaz aylarında 07.00-19.00, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arasında belirlenen yolları kullanmalarının yasak olduğu bildirildi.

“Trafiğe izin verilen saatlerde kullanılması gerekiyor”

“Yasağa uymayan araç sürücülerine ceza yazılacak”

Ağır tonajlı araçların Trafik Komisyonu’nun 16.09.2002  tarih ve 2002/1 sayılı kararları gereğince, yaz aylarında 07.00-19.00, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arasında Şevket Hokkaömeroğlu Bulvarı ile Ali İhsan Kadıoğlu Caddesi’nin giriş ve çıkışlarının yasak olduğu, araç sürücülerinin yasağa uymamaları halinde ise gerekli cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Ağır vasıta araçlarının şehir içi karayolunu kullanmaları nedeniyle trafik düzeni ve güvenliğinde aksaklıkların oluştuğu, görüntü, gürültü kirliliği ve trafiğin aksamaması, çocuklar ve halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için bu kararın alındığı hatırlatıldı.

“LEVHALAR KONULDU-

Öte yandan karayolu trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Boğazlıyan Karayolları 68. Şube Şefliği’nce ağır tonajlı araçların girmeyeceği yol güzergahlarına (ağır taşıtlar giremez) uyarıcı levhalar konuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM