• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK

ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK

Boğazlıyan’lı esnaf  duygulandıran bir etkinliğe imza atarak, şehit çocuklarının kız isteme buketleri, nişan çiçekleri, gelin arabaları ve sünnet arabası süslemesi gibi etkinliklerini ücretsiz bir şekilde yapacak.

İlçemizin sevilen esnaflarından Moda Çiçekçilik sahibi Mehmet Baran, farklı bir etkinliğe daha imza attı.

İlçede ikamet eden şehitlerin birinci derece yakınlarına kız isteme buketleri, nişan çiçekleri, gelin arabaları ve sünnet arabası süslemesi gibi etkinliklerini ücretsiz bir şekilde yapacak.

“HER ZAMAN YANLARINDAYIZ”

İşyerinin bulunduğu binaya pankart asan işletme sahibi Mehmet Baran, “Şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerinin, her zaman yanında olmaya gayret ettik, ediyoruz. Şehit aileleri bizim de ailemizdir” dedi.

“Şehitlerimizin geride bıraktığı aileleri bize emanettir” diyen Baran, “Geride kalan aile bireylerine sahip çıkmak, onları kötü günlerinde olduğu gibi, iyi günlerinde de yalnız bırakmamak bizim görevimizdir. 1’inci derece aile bireylerinin kız isteme buketleri, nişan çiçekleri, gelin arabaları ve sünnet arabası süslemesi gibi etkinlikleri masraflarına biraz olsun destek olmak için böyle bir karar aldım” diye konuştu.

Baran, “Bugüne kadar milli ve manevi değerlerimizi gözeterek işlerimizi organize ettik. Şehit ailelerimiz hiçbir şekilde ücret ödemeyecekler. Çünkü ücretleri babaları tarafından ödendi” dedi.

Baran, şunları aktardı.

“Şanlı Ordumuzun ve Emniyetimizin verdiği mücadeleyi destekliyoruz. Bizler onlara dua ediyoruz. Şehitlerimiz gerek doğu ve güneydoğu da gerekse 15 Temmuz da canları pahasına vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele verdi, şehit oldular. Bizlerde manevi birliğimizi ayakta tutabilmek düşüncesi ile evlatlarını, can parçalarını bizlerin rahat ve huzur içinde yaşayabilmemiz için toprağa veren şehit ailelerimiz için bir organizasyon başlatarak şehit çocuklarımızın kız isteme buketleri, nişan çiçekleri, gelin arabaları ve sünnet arabası süslemesi gibi etkinliklerine hiç bir ücret talep etmeden organize etmeye karar verdik. Şehit ailelerimiz hiçbir yardıma muhtaç değildir. Hem Devletimiz hem de milletimiz, her zaman şehit ailelerinin yanlarındadır. Onlar bize emanettir, başımızın tacıdır. Bu toprakları bizlere vatan yapan Aziz şehitlerimizin kıymetli hatıralarına, bizlere emanet ettikleri ailelerine saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM