• DOLAR
  8,6525
  %0,29
 • EURO
  10,1524
  %0,35
 • ALTIN
  494,12
  %0,39
 • BIST
  1.391
  %0,37
ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMUYORLAR

ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMUYORLAR

Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri şehit ailelerini ziyaretlerini sürdürüyor.

Şehit aileleri ile gönül köprüsünü kuran dernek, Şehit ailelerini her yıl gerçekleştireceği programlarla tanıştırıp kaynaştırırken, Yozgat, Kırşehir, Konya, Aksaray ve Nevşehir illerini kapsayan gezi programının ardından, bu yıl ise Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul ve Bolu illerini kapsayan bir haftalık bir gezi planlanıyor.

Dernek ayrıca, uygulamaya koyacakları “Şehitlerimiz Ölünce Değil Unutulunca Üzülürler” projesi ile milli günlerde görselliği ön plana çıkaracak etkinlikler düzenleyecekler.

Kurulduğu günden bugüne kadar birçok şehit ailesini evinde ziyaret eden dernek yönetimi son olarak Şehit Nusret Atmaca ve Lokman Erkan’ın ailelerini şehitlerimizin şehadet yıldönümlerinde ziyaret etti.

Dernek Başkanı Özdemir Kılınç, “Aziz şehitlerimizin emanetleri  olan, anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarını kısaca şehit ailelerini şehitlerimizin şehadet yıldönümünde yalnız bırakmıyoruz” dedi.

Kılınç, “Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak diğer şehit aileleri derneklerinden çok farklı olarak, şehitlerimizin şehadet yıl dönümlerinde şehit ailelerini ziyaret ederek, aziz şehitlerimizi dini ve milli değerleri ön planda olan bir anma programı ile  anıyoruz. Şehit ailelerimiz ile gönül köprüsünü kurduk. Şehit ailelerini her yıl gerçekleştireceğimiz programlarla tanıştırıp kaynaştıracağız” diye ifade etti.

Kılınç, dernek olarak düzenledikleri Yozgat, Kırşehir, Konya, Aksaray, Nevşehir illerini kapsayan bir gezi programı ile şehit ailelerini tanıştırıp, kaynaştırdıklarını bu yıl ise Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul ve Bolu illerini kapsayan bir haftalık bir gezi planladıklarını ifade etti.

Kılınç, çok yakında uygulamaya koyacakları “Şehitlerimiz Ölünce Değil Unutulunca Üzülürler” projesi ile milli günlerde görselliği ön plana çıkaracak etkinlikler düzenleyeceklerini sözlerine ekleyerek, “Bir anne ve babanın en değerli varlığı evlatlarıdır. Evladını kaybetmiş bir anne ve babanın acısını, Genç yaşta esini kaybetmiş bir eşin yalnızlığını, küçük yaşta babasız kalmış bir çocuğun masumiyetini anlamaya çalışarak elimizden geldiği ölçüde dini ve manevi değerleri ön planda bir yaklaşımla acılarını paylaştığımızı hissettireceğiz” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM