• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
ŞEHİT OSMAN PAŞA’NIN İSMİ CADDEYE VERİLDİ

ŞEHİT OSMAN PAŞA’NIN İSMİ CADDEYE VERİLDİ

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş’ın adı Yerköy’de ilçesinde bulunan caddeye verildi.

Yozgat’ın Yerköy Belediye Başkan Ferhat Yılmaz, Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş’ın adı Yerköy’de ilçesinde bulunan bir caddeye verildiğini söyledi.

Başkan Yılmaz, açıklamasında; 50 yıldır ‘Belediye Caddesi’ olarak geçen caddenin adının değiştirilerek, ‘Şehit Korgeneral Osman Erbaş caddesi’ olarak değiştirildiğini aktardı, Aziz şehitler için ne yapılsa az olduğunu da ifade eden Başkan Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu.

“Bitlis-Tatvan kırsalında askeri helikopter düşmesi sonucu Yerköylü hemşerimiz 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş şehit olmuştur. Yerköy Belediyesi olarak Osman Paşamızın adını yaşatmak için Haşim Kılıç Mahallesinde bulunan 50 yıllık olan Belediye Caddesinin adını, alınan kararla Şehit Korgeneral Osman Erbaş Caddesi olarak değiştirmiş bulunmaktayız.

Bizler bu vatan toprağının bölünmez bütünlüğü için canlarını hiçe sayan aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Özgür, güçlü bir devlet oluşumuz, kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde olmuştur.  Bu duygu ve düşünceyle, vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sağlık diyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM