• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ BOĞAZLIYAN’DA SERGİLENECEK

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ BOĞAZLIYAN’DA SERGİLENECEK

Boğazlıyan Belediyesi bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Boğazlıyan Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Şehit Aileleri’nin katkılarıyla düzenlenecek olan “Şehit Emanetleri Sergisi” açılacak.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki terör olaylarında yaşamını yitiren şehitlerimizin kıyafet ve eşyasından oluşan “Şehit Emanetleri Sergisi” Boğazlıyan’da açılacak.

Boğazlıyanlı Şehitlerimizle birlikte Ülkemiz genelinde bulunan yaklaşık 200 Şehidimizin kıyafet ve eşyasından oluşan “Şehit Emanetleri Sergisi” 24 Haziran Pazartesi günü açılacak. Sergi 26 Haziran tarihine kadar açık kalacak.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tüm şehitlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti için çok değerli olduğunu ve Şehitlerin hatıralarının canlı tutulması gerektiğini vurguladı.

Şehit Aileleri’nin katkılarıyla düzenlenecek olan “Şehit Emanetleri Sergisi”nin açılışına tüm Boğazlıyan halkını davet eden Başkan Coşar, “Bu toprakların altında binlerce kefensiz yatan var. Bu vatanın her karış toprağında, sıradağlar gibi vatan nöbeti tutanlar var. Bu sıradağları geçemeyecekler, onları geçseler, toprağın altında kefensiz yatanları geçemeyecekler” dedi.

“Şehitlerimizin her zaman hatırlanması ve çocuklarımıza gençlerimize her zaman anlatmak için önemli çalışmalar yapıyoruz” diyen Başkan Coşar, “Genç nesillere milli bilinç kazandırmak için Şehit Emanetleri Sergimizin açılışına yapacağız. Sergimiz 24 Haziran Pazartesi günü açılacak ve 26 Haziran tarihine kadar açık kalacak. Sergide  Şehitlerimizin emaneti olacak. İnşallah gençlerimiz, Boğazlıyan halkımız bu sergimize katılarak vatanımızın bütünlüğü için mücadele eden kahraman şehitlerimizin emanetlerini görme imkânı bulacak.  Bu duygu ve düşüncelerle Allah yolunda, vatan ve millet uğruna, bayrağımızın bu topraklarda dalgalanması ve ezanın dinmemesi uğruna göğsünü düşmana siper eden tüm şehitlerimizi şükranla, minnetle yâd ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM