• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEKER ARAMA KURTARMA BİRİMİ KURDU

ŞEKER ARAMA KURTARMA BİRİMİ KURDU

Kayseri Şeker, deprem ve olası diğer afet durumlarına karşı hazırlıklı olmak amacıyla 31 gönüllü personelden oluşan bir arama ve kurtarma ekibi kurdu.

6 Şubat tarihinde yaşanan ve “asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından, Kayseri Şeker kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde hareket ederek sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye devam etti. Bu kapsamda, 31 gönüllü personelden oluşan “Arama ve Kurtarma Birimi” kuruldu.

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker’den oluşan 140 kişilik ekip, deprem anından itibaren bölgeye ulaştı ve depremzedelerin gıda, sağlık, hijyen, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte enkaz altından 29 kişiyi sağ olarak kurtardı. Kayseri Şeker, bu önemli çalışmalarının ardından bir adım daha ileri giderek “Arama Kurtarma Birimi”ni kurdu.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Arama Kurtarma Birimi tanıtım programında yaptığı konuşmada, her türlü felakete hazırlıklı olmanın önemine vurgu yaptı. Akay, şu açıklamalarda bulundu:

“6 Şubat tarihinde ülkemiz, 11 ilimizi etkileyen ve maddi manevi birçok kayba sebep olan iki felaketi ardı ardına yaşadı. Biz Kayseri Şeker olarak felaketin ilk saatlerinden itibaren gerekli önemi ve hassasiyeti gösterdik. Sembolik bir arama kurtarma ekibimiz vardı, ancak bu felaketin boyutu düşünüldüğünde yeterli olmayacaktı. Bu nedenle personelimizi gönüllülük esasına dayalı olarak göreve çağırdık ve 140 kişilik bir ekip oluşturduk. Ekiplerimiz, kar yağışı gibi zorlu hava koşullarına rağmen büyük fedakarlık göstererek çalışmalarını sürdürdü. Bu yaşananlar hepimiz için acı bir tecrübe oldu.”

Başkan Akay, Türkiye’nin deprem bölgesi olduğunu ve diğer kurum ve kuruluşların da benzer arama kurtarma birimleri oluşturmasının önemine dikkat çekti. Kayseri Şeker’in bu tecrübelerden sonra arama kurtarma faaliyetlerini daha profesyonel hale getirmek için çalışmalar yaptığını belirten Akay, 31 kişilik Arama Kurtarma Ekibinin eğitimlerini tamamladığını ve her türlü malzemeyi temin ettiklerini ifade etti.

Kayseri Şeker’in Arama Kurtarma Birimi tanıtımıyla birlikte, olası felaketlere karşı hazırlıklı olmanın önemi bir kez daha vurgulandı. Başkan Akay, her zaman felaketlerin önlenmesi ve hafifletilmesi için hazır olmanın gerekliliğine dikkat çekerek, personelin büyük fedakarlıklarını takdir etti ve birimlerinin diğerlerine örnek olmasını umut etti.

Kayseri Şeker’in oluşturduğu Arama Kurtarma Birimi, deprem başta olmak üzere olası tüm afet durumlarına hızlı ve etkin müdahale sağlamayı hedefliyor. Birim, gönüllü personellerden oluşuyor ve felaket anında arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerini yürütmek için hazır durumda bulunuyor.

Kayseri Şeker’in depremzedelere yönelik yardım çalışmaları, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları ile iş birliği içinde gerçekleştiriliyor. Şirket, sosyal sorumluluklarını yerine getirmek adına sürekli olarak aktif bir rol oynamayı sürdürüyor. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM