• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
Şeker: Biyoteknik Proje Başlattı

Şeker: Biyoteknik Proje Başlattı

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında işletmeye alınan şeker pancarından şeker kazanımını artırmayı amaçlayan Kayseri Şeker, Berlin Üniversitesi ve Alman Şirketi ile Biyoteknik ortak proje çalışması başlattı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Akay; “Şeker üretiminde rol model çalışmaları, şeker pancarı tarımında verimliliği artırmayı amaçlayan Ar-Ge faaliyetleri  ile ulusal ve uluslararası kuruluşların Kayseri Şeker ortak proje yapma talepleri her geçen gün artıyor. Berlin Üniversitesi ve Almanya’dan Stern Enzyme şirketi ile birlikte yürütmeye başlaması, Ülkemiz ekonomisine ve Ülkemiz şeker sektörü açısından önemli bir kazanımdır” dedi.

-KAYSERİ ŞEKER, BERLİN ÜNİVERSİTESİ VE ALMAN ŞİRKETİ İLE BİYOTEKNİK PROJE BAŞLATTI-

Berlin Üniversitesi, Kayseri Şeker, Almanya- Stern Enzyme şirketi ile Şeker fabrikalarında “işletmeye alınan şeker pancarından şeker kazanımını artırmayı amaçlayan ortak proje” başlatıldığı belirtildi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Şeker üretiminde rol model çalışmaları, şeker pancarı tarımında verimliliği artırmayı amaçlayan Ar-Ge faaliyetleri  ile ulusal ve uluslararası kuruluşların Kayseri Şeker ortak proje yapma taleplerinin  her geçen gün arttığını söyledi.

Başkan Akay; “Kayseri Şeker’in ‘İşletmeye alınan şeker pancarından, şeker kazanımını artırmayı amaçlayan projesinin’ Berlin Üniversitesi ve Almanya’dan Stern Enzyme şirketi ile birlikte yürütmeye başlaması, Ülke ekonomisine ve Ülkemiz şeker sektörü açısından önemli bir kazanımdır” dedi.

Altı ay önce başlatılan  proje çalışmaları kapsamında, Kayseri Şeker Fabrikasının İşletme bünyesindeki şeker üretim proseslerinde belirli süreli olarak yapılan çalışmalara, Stern enzyme şirketinden Uluslararası İş geliştirme Müdürü Jan Gerrit Hussman, Ar-Ge Mühendisi Uliana Moisch ve Stern Enzyme Türkiye direktörü İsmail Tura katıldılar. Proje yürütme heyetinde Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Doğanlı, Şeker uzmanlarından İşletme Koordinatörü Burak Karaaslan, Üretim Mühendislerinden Çiğdem Uzunoğlu ve Kübra Özel’de yer aldılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM