• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEKER ÇİFTÇİSİNİ YİNE UNUTMADI

ŞEKER ÇİFTÇİSİNİ YİNE UNUTMADI

KAYSERİ ŞEKER’DEN ÇİFTÇİSİNE 228 MİLYON LİRALIK SULAMA AVANSI

Kayseri Şeker, 2023-2024 kampanya dönemi için sözleşmeli ekim yapan çiftçilere 228 milyon 466 bin TL tutarında “1. Sulama avansı” ödemesi yaptı. Bu ödeme, bölge ekonomisine ve ülke tarımına ciddi anlamda katkı sağlayan Kayseri Şeker’in çiftçilere yönelik zamanında desteklerini bir kez daha ortaya koydu.

Kayseri Şeker, pancar ekiminin başlangıcından bu yana çiftçilere tohum, gübre, ilaç, motorin gibi ayni desteklerin yanı sıra ekim, çapa, bayram, sulama gibi nakdi avanslar da sağlıyor. Bu sayede üreticiler tarlada yalnız bırakılmıyor ve destekleniyor.

228 milyon 466 bin TL tutarındaki sulama avansı, Kayseri, Yozgat, Tokat, Sivas, Nevşehir illerinde 21 Bölge Müdürlüğüne kayıtlı 15 bin 696 sözleşmeli çiftçinin hesaplarına yatırıldı. Kayseri Şeker, çiftçilerinin ihtiyaçlarının her zaman öncelik olduğunu vurgulayarak, üretimin her aşamasında çiftçilerin alın teri kurumadan ihtiyaçlarının giderilmesini kendilerine vazife edindiklerini belirtiyor.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kayseri Şeker olarak çiftçilerimizi ekimden hasada kadar olan süreçte yalnız bırakmıyoruz. Bugün 228 milyon 466 bin TL’lik nakdi avans ile hem ekonomiye hem de çiftçimize can suyu olacak 1. Sulama avansını ödedik. Üretimin her aşamasında çiftçilerimizin ihtiyaçlarının giderilmesini önemsiyoruz ve önceliğimiz her zaman çiftçilerimizin mutluluğudur” şeklinde konuştu.

Kayseri Şeker’in çiftçilere yönelik sağladığı bu destekler, tarımsal üretimin ve çiftçilerin refahının artmasına katkıda bulunuyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM