• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEKER ÇİFTÇİYİ PARAYA BOĞDU!

ŞEKER ÇİFTÇİYİ PARAYA BOĞDU!

Kayseri Şeker Çiftçisine Gökten Yağmur, Yerden İse Adeta Para Yağdı!

262 milyon 811 bin lira çapa avansını çiftçilerin banka hesaplarına yatıran Kayseri Şeker, aynı zamanda çiftçilerine garantör olarak Zirai Temlik Kredisi imkanı sağladı. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve İş Bankası ile yapılan anlaşma sayesinde çiftçiler, ton başına 180 lira cazip faiz oranlarıyla kredi kullanabilecek.

Kayseri Şeker, tarladan fabrikaya uzanan tüm süreçleri özenle takip etmesi ve çiftçilere verdiği destekle tarım sektörünün lideri olmaya devam ediyor. Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal fabrikalarına bağlı 21 bölgede üretim yapan Kayseri Şeker, çiftçileriyle birlikte ülke ekonomisine katkıda bulunurken bereketli toprakları da koruyor.

Kayseri Şeker’in çiftçilerine yönelik sağladığı çapa avansı ve zirai temlik kredileri hakkında değerlendirmelerde bulunan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, çiftçilerin ve üretimin her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Akay, Kayseri Şeker’in bir çiftçi kuruluşu olduğunu vurgulayarak, çiftçilerin maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak ve her konuda destek olmak gibi önemli bir hedefe sahip olduklarını ifade etti. Kayseri Şeker’in 15 bin 696 sözleşmeli çiftçiye 262 milyon 811 bin lira çapa avansı ödemesi gerçekleştirdiğini ve zirai temlik kredilerini de açtığını belirten Akay, çiftçileri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Kayseri Şeker’in çiftçilerine sağladığı bu destekler, tarım sektörünün gelişmesine ve çiftçilerin üretimlerini rahat bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olacak.

Kayseri Şeker, tarladan fabrikaya uzanan tüm süreçleri titizlikle takip ederek çiftçilerine destek olmaya devam ediyor. Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal fabrikalarına bağlı 21 bölgede üretim yapan şirket, çiftçileriyle birlikte sektörün lideri olmanın gururunu yaşıyor.

Kayseri Şeker’in sağladığı çapa avansı ve zirai temlik kredileri, çiftçilere büyük kolaylık sağlıyor.

Kayseri Şeker’in çiftçilere sağladığı bu maddi destekler, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürmek için ihtiyaç duydukları kaynaklara kolay erişim sağlıyor. Bu sayede çiftçiler, daha verimli üretim yaparak ekonomik açıdan da güçleniyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM