• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
Şeker İşi Sıkı Tutuyor

Şeker İşi Sıkı Tutuyor

Şeker Pancarı tarımının Ülke genelinde  gelişmesine katkı sağlamaya çalışan Kayseri Şeker, Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarından sonra Turhal Şeker Fabrikası ile sözleşme yapan  bölge çiftçisinin de yüzünü güldürmek için seferber oldu.

800 bin ton Şeker Pancarı kotası bulunan Turhal Şeker Fabrikası tarafından 84 ncü Kampanya dönemi için; Tokat, Sivas ve Amasya İllerinde  9 Bölgede 191 köydeki 128 bin dekar arazide 5.718 çiftçi ile sözleşmeli pancar ekimi yapıldığı belirtildi.

1934 yılından beri  bölgedeki tarım ve hayvancılık sektörünün yanı sıra istihdam, bölge ekonomisi  ve sanayi sektörüne de büyük katkıları olan Turhal Şeker Fabrikasında  84 ncü kampanya dönemi hazırlıklarını, Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Yöneticileri  yerinde incelemek suretiyle eksikliklerin giderilmesi konusunda büyük  gayret gösteriyorlar.

8 Haziran 2018 tarihinde Kayseri Şeker’in  Türk Şeker’den teslim aldığı Turhal Şeker Fabrikasında Revizyon ve Kampanya hazırlıklarına devam etmekte olan  işçiler, Fabrikayı kampanya dönemine en güzel şekilde yetiştirmek ve başarılı bir üretim sezonu geçirmek için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ettiklerini belirttiler. Kayseri Şeker Yöneticileri de sürekli çalışanlarla  beraber olup çalışanlara moral ve motivasyon sağlıyorlar.

Turhal Şeker Fabrikasında çalışmaları yerinde inceleyen Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Turhal şeker Fabrikası, Cumhuriyetin ilk fabrikalarından olmanın yanında aynı zamanda Türkiye’de şeker sektöründe öğretmenlik, rehberlik yapmış bir fabrikadır. Daha sonraki yıllarda kurulan şeker fabrikalarının bütün yöneticileri, Mühendisleri, Ustabaşıları, ustaları hep Turhal’dan gelerek Türkiye’ye şeker üretimini öğretmişlerdir. Böyle bir güzide kuruluş Cenabı Allah lütfetti ve Kayseri şeker fabrikasına nasip oldu. Bundan dolayı da Kurumumuz ve Çiftçimiz adına mutlu ve umutluyuz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM