• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şeker’de 147 Bin Ton Şeker Üretildi

Şeker’de 147 Bin Ton Şeker Üretildi

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikaları’nda 2018-2019 kampanya döneminde bu güne kadar toplam 1 Milyon 73 bin ton pancar işlenip, 147 bin ton şeker üretildi. Ayrıca; Kayseri Şeker yılın en büyük işlemlerinde 10. sırada yerini aldı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Turhal Şeker Fabrikası Devletindi, artık Milletin, Çiftçinin oldu. Özelleştirmenin de yüz akı oldu. Şeker üretimimiz başarılı şekilde devam ediyor” dedi.

“TURHAL ŞEKER’DEKİ BAŞARILI ÇALIŞMALAR YÖNETİCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ”

Turhal Şeker Fabrikasına sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilerin tarlada pancar  sökümünden, pancarın fabrikaya sevkiyatı ile  fabrikadaki üretim çalışmaları Kayseri Şeker yöneticileri tarafından sürekli olarak inceleniyor ve gelişmeler kamuoyu ile paylaşılıyor.

3 Ekim 2018 tarihinde işletmeye pancar alınarak şeker üretimine başlanılan Turhal Şeker Fabrikası’nda 22 günlük süre içerisinde 168.800 ton şeker pancarı işlenerek 22 bin ton şeker üretilmesi yöneticilerin ve çalışanların yüzünü güldürdü.

85’nci Kampanya döneminde Turhal bölgesinde 1158 kişiye istihdam kapısı olan Turhal Şeker Fabrikası’nın özelleştirme aşamasında koparılan fırtınalara ve protestolara karşı en küçük bir yılgınlık duygusunu yaşamadan işe sahip çıktıklarını belirten Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Bu fabrika devletindi, artık Milletin, Çiftçinin oldu. Özelleştirmenin de yüz akı oldu. Şeker üretimimiz başarılı şekilde devam ediyor” dedi.

Başkan Akay, ayrıca; Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında 2018-2019 kampanya döneminde bu güne kadar toplam 1 Milyon 73 bin ton pancar işlenerek 147 bin ton şeker üretildiğini de sözlerine ekledi.

“KAYSERİ ŞEKER  YILIN EN BÜYÜK İŞLEMLERİNDE 10. SIRADA YERİNİ ALDI”

Öte yandan Hürriyet gazetesi ekonomi servisi tarafından yapılan 2018 yılının en büyük işlemleri araştırmasında Kayseri Şeker ülke genelinde 10’ncu sırada yerini aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM