• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,10
 • ALTIN
  %-0,37
 • BIST
  %1,38
ŞEKER’DE 3 MİLYON TON REKOLTE BEKLENİYOR

ŞEKER’DE 3 MİLYON TON REKOLTE BEKLENİYOR

Bozkırın en verimli topraklarında, en kaliteli şekerini üreten ve ekonomik gücü ile Orta Anadolu’da yüz binlerce insanın geçimine önemli bir katkı sağlayan Şeker’de pancarlar işlenmeye başladı. Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikaları ile Türkiye’nin şeker ihtiyacının bir bölümünü karşılayan Kayseri Şeker’de bu yıl 3 milyon tonu aşkın rekolte bekleniliyor.

İç Anadolu’da Kayseri, Yozgat, Tokat, Sivas ve Nevşehir illerinde sözleşmeli pancar ekimi yaptıran ve bünyesinde bulunan Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikaları ile Türkiye’nin şeker ihtiyacının bir bölümünü karşılayan Kayseri Şeker’de şekerin tatlı yolculuğu devam ederken, bu yıl 3 milyon tonu aşkın rekolte bekleniliyor.

Bir süre önce şeker pancarı alım kampanyasını başlatan Kayseri Şeker’de pancar işlenmeye başladı.

“Soframıza uzanan yolculuğun her aşamasında üreticilerimizin emekleri bizlere emanettir. Bu yola ışık tutmakla gurur duyuyoruz. Sürdürülebilir hedeflerle hep birlikte geleceğe” sloganı ile çalışmalarını artıran Kayseri Şeker’de Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve yöneticiler meydan tesislerinde incelemelerde bulundu.

Ülkemizin stratejik öneme sahip fabrikaları arasında yer alan Kayseri ile birlikte Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran Kayseri Şeker bir yandan istihdama katkı sağlarken, diğer yandan da ekonomiye büyük katkı sağlıyor.

Bozkırın en verimli topraklarında, en kaliteli şekerini üreten ve ekonomik gücü ile Orta Anadolu’da yüz binlerce insanın geçimine önemli bir katkı sağlayan Şeker’de pancarlar işlenmeye başladı.

Pancarın şekere dönüşeceği kampanya süresince pancarlar işlenerek karşılığında üretilen binlerce ton şeker sofralarımızla buluşacak.

-“3 MİLYON TON REKOLTE BEKLENİYOR”-

Kayseri Şeker Fabrikası’nın faaliyet alanında bulunan bölgelerdeki pancar ekim alanlarında 3 milyon tonu aşkın rekolte bekleniyor.

Yaklaşık 14 bin çiftçiye, Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal’da 500 bin dekar alanda çiftçilere pancar ektirilirken, bu yıl 3 milyon tonu aşkın rekolte bekleniliyor.

-“AKAY; ZİYARET ETTİ”-

Öte yandan; Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve yöneticiler, pancar alım sürecini takip etmek ve nakliyecilerin de görüşlerini alarak meydan tesislerinde incelemelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM