• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEKER’DE KAMPANYA BAŞLADI

ŞEKER’DE KAMPANYA BAŞLADI

Boğazlıyan Şeker Fabrikası’nda 2023-2024 Pancar Alım Kampanyası Dualar Eşliğinde Başladı.

Boğazlıyan Şeker Fabrikası, 2023-2024 pancar alım kampanyasına dualar eşliğinde başladı. Fabrika yetkilileri, çiftçiler ve yerel yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde, 1 milyon 190 bin ton pancarın işlenerek 170 bin ton şeker üretiminin hedeflendiği açıklandı.

“Boğazlıyan Şeker Fabrikası, 17. Pancar Alım Kampanyasını Düzenledi”

Boğazlıyan Şeker Fabrikası, Türkiye’nin şeker ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan Kayseri Şeker’in bir parçası olarak, 2023-2024 pancar alım kampanyasını büyük bir coşkuyla başlattı.              Açılış törenine, önceki dönem Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

“Pancar İşleme Süreci ve Üretim Hedefleri”

Pancarın Şeker’e dönüşeceği yaklaşık 90 günlük bu süreçte, 1 milyon 190 bin ton pancar işlenecek ve üretilen 170 bin ton şeker, sofralarla buluşacak. Bu, Türkiye’nin en verimli topraklarında ve en kaliteli şekeri üreten Kayseri Şeker’in ekonomik katkısının önemli bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

“Çiftçilere Hediyeler Verildi”

Açılış töreninde kampanyaya ilk pancarını getiren çiftçilere çeşitli hediyeler verildi. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Başarılı ve bereketli, kazasız belasız bir kampanya diliyorum. Çiftçilerimizin üretimlerini artırması ve daha fazla kazanması için planlama yaptık. Fabrikaları güçlendirmenin yanı sıra çiftçilerimizi de desteklemek durumundayız.” dedi.

Hüseyin Akay, açılış töreninde yaptığı konuşmada, çiftçilerin üretimlerini artırması ve kazançlarını artırması için fabrikaları güçlendirmenin yanı sıra çiftçileri de desteklemenin önemine vurgu yaptı. Akay, “Çiftçi kazanmalı ki, fabrikalar daha fazla üretim yapsın, yeni istihdam alanları oluştursun ve ülkeye daha fazla katkı sağlasın. Kayseri Şeker olarak bu amaç doğrultusunda çiftçilerimizin ayakta kalmasına ve üretimlerini artırmasına yönelik çaba göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

“Hayırlı ve Bereketli Kampanya Temennisi”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, yeni kampanya döneminin Kayseri Şeker ailesine ve tüm çiftçilere hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Açılış töreninin ardından fabrikaya ilk şeker pancarını getiren 5 çiftçiye hediyeleri takdim edildi. Kayseri Şeker, çiftçilerin üretimlerini artırmalarına destek olmayı sürdürüyor ve ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunuyor.

2023-2024 pancar alım kampanyasının açılış töreninin ardından Boğazlıyan Şeker Fabrikası, yeni kampanya dönemine resmen başladı. Şeker pancarı üretimi, çiftçiler ve fabrika işbirliğiyle önemli bir adım daha atmış oldu.

Bu yılki kampanya, şeker pancarı üretimindeki başarıları ve katkılarıyla tanınan Kayseri Şeker’in bir kez daha Türkiye’nin şeker ihtiyacına önemli bir katkıda bulunmasını simgeliyor. Kampanyanın başarıyla sonuçlanması ve çiftçilere bol kazanç getirmesi temennisiyle, hayırlı ve bereketli bir kampanya dönemi başlamış oldu. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM