• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
ŞEKER’DE KONGRE HEYECANI

ŞEKER’DE KONGRE HEYECANI

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi 69’uncu Mali Genel Kurulu bugün ortaklarının katılımıyla yapılacak.

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran, 1 Nisan 1955 yılında kurulan ve  Kayseri, Yozgat, Sivas, Nevşehir başta olmak üzere bölgede binlerce ortağı ile bölgenin en büyük çiftçi kuruluşu olan Kayseri Pancar Kooperatifinin Mali Genel Kuruluna çiftçilerin yoğun katılımı bekleniyor.

İstihdam başta olmak üzere ekonomiye de büyük katkısı bulunan Kayseri Pancar Kooperatifi’nin olağan mali genel kurulu bugün Kayseri’de Kadir Has Şehir Stadyumunda,

gerçekleştirilecek.

Çiftçilerin toprak hazırlığı, ekim, dikim işleri, pancar ve diğer tarım ürünlerinin yetiştirilmesi, muhafazası, depolanması, ambalajlanması, pazarlanması ve tüm tarımsal faaliyetlerinde birim alanda verimin artırılması amacıyla kurulan Kayseri Pancar Kooperatifinde olağan mali genel kurul öncesi hazırlıkların tamamlandığını öğrenildi.

-“BİNLERCE ÇİFTÇİ KAYSERİ’YE AKIN EDECEK”-

Boğazlıyan başta olmak üzere bölgede binlerce çiftçinin katılımının beklenildiği kongre bugün Kayseri’de Kadir Has Şehir Stadyumunda saat: 10.00’da başlayacak.

Mali genel kurulda; Genel Kurul Divanının seçimi ve Genel Kurul divanına tutanağı imzalama yetkisi verilmesi, Yönetim Kurulu Başkanının konuşması, Kooperatifin 2021 faaliyet yılına ait Yönetim Kurulu ve Denetçiler Raporları ile Bilanço, Gelir Tablosu Hesaplarının okunması, görüşülmesi, Yönetim Kurulu ve Denetçiler Raporları ile Bilanço, Gelir Tablosu Hesaplarının tasdiki, Yönetim Kurulu ve Denetçilerin ibrası ile Kooperatifin 2022 Faaliyet Yılına İlişkin 70. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile 2023 Faaliyet Yılına İlişkin 71. Olağan Genel Kurul Toplantısının birleştirilerek bu toplantıların 2024 yılında birlikte yapılmasının görüşülmesi ve konuya ilişkin karar alınması, 2022 Faaliyet yılı sonu itibarıyla hesaplanacak Müspet Gelir-Gider farkının Yönetim Kuruluna yetki verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Denetçilere verilecek ücretlerin ve yolluklarının belirlenmesi, 2022 ve 2023 Faaliyet Yılına ait İş Programı ve Bütçesinin okunması, görüşülmesi ve tatbiki hususunda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi, dilek ve temenniler ile kongre sona erecek.

“-AKAY; DAVET ETTİ”-

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak olan Kayseri Pancar Kooperatifinin 69’uncu Mali Genel Kuruluna bütün ortakları davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM