• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEKER’DEN BİR İLK DAHA

ŞEKER’DEN BİR İLK DAHA

Enerji verimliliği konusunda yapmış olduğu başarılı çalışmalarla sanayi kuruluşları arasında dikkatleri üzerine çeken Kayseri Şeker bir verimli projeyi daha hayata geçirdi.

Bünyesinde bulundurduğu Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarında bulunan toplam 4613 adet eski tip aydınlatma armatürlerini T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na sunduğu Verimlilik Arttırıcı Proje (VAP) kapsamında yeni nesil ve çok daha verimli LED armatürler ile değiştirildi.

Ayrıca; Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile ayrı ayrı görüşerek Ankara’da bir araya geldi.

Bünyesinde bulundurduğu Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarında bulunan toplam 4613 adet eski tip aydınlatma armatürlerini T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na sunduğu Verimlilik Arttırıcı Proje (VAP) kapsamında yeni nesil ve çok daha verimli LED armatürler ile değiştirildi.

Her iki fabrikanın da VAP projesi olarak onaylanan ilk projeleri olması projeyi daha özel ve anlamlı kıldı.

Kayseri Şeker bünyesinde bulunan ve İSO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Belgesine sahip olan Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarında mevcut bulunan 4613 adet eski tip aydınlatma armatürlerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına sunduğu Verimlilik Artırıcı Proje(VAP) kapsamında yeni nesil ve çok daha verimli LED armatürler ile değiştirerek yılda toplamda 1.744.093 KWH enerji tasarrufu ve 2 yıldan daha az bir geri ödeme süresi amaçlanıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerince yapılan saha incelemelerinden uygunluk alan Verimlilik Artırıcı Proje(VAP) neticesinde yılda toplam 1.744.093 KWH enerji tasarrufu ve 2 yıldan daha az bir geri ödeme süresi öngörülmektedir.

BAŞKAN AKAY, ANKARA’DA GÖRÜŞMELERDE BULUNDU

Bu arada; Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile ayrı ayrı görüşerek Ankara’da bir araya geldi.

Başkan Akay, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nun daveti üzerine Başkanvekili Prof.Dr. Serkan Topaloğlu başkanlığında yapılan toplantıya katılarak Kurul Üyelerine şeker sektörünün sorunları ve pancar şekerinin önemi hakkında bilgiler aktardı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu ve Kurul Üyeleri ile PANKOBİRLİK ve PANŞEK temsilcileri de katıldı.

SEKTÖR MASAYA YATIRILDI

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Bakanı Hüseyin Akay;  Kurul Üyelerine şeker sektörünün sorun ve beklentileri başta olmak üzere, pancar şekerinin sağlık ve güvenli gıda noktasında taşıdığı öneme ilişkin son derece kapsamlı bir bilgilendirme yaptı. Toplantı, Kurul Üyeleri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak ve sektöre yönelik önemli değerlendirmelerle sona erdi.

AKAY, BAKAN YARDIMCISI TUNÇ İLE GÖRÜŞTÜ

Külliye ziyaretinin akabinde şeker sektörü ve pancar tarımının devamı için önemli temaslarda bulunan Akay, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’un makamında bir araya geldi.

Sektörün ve pancar tarımının güncel sorunları ve beklentilerinin değerlendirildiği görüşmede çözüm önerilerini sıralayan Akay,  Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’a sıcak ve samimi ev sahipliği ve yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti. (Şeker Basın)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM