• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
ŞEKER’DEN BİR YATIRIM DAHA

ŞEKER’DEN BİR YATIRIM DAHA

Kayseri Şeker’in yatırımları hız kesmeden devam ediyor

Kayseri Şeker, 2019 yılı yatırımları kapsamında Çandır ilçesinde, Kayseri Pancar Kooperatifi  Tarım Market ve Bölge Müdürlüğü Hizmet binasının açılışını yaparak  çiftçilerinin hizmetine sundu.

Kayseri Şeker, 28 Nisanda Sivas-Gemerek’te Etçi Damızlık Sığır Yetiştirme Çiftliğinin hizmete açılışından üç gün sonra Çandır Bölgesi Pancar Kooperatifi Tarım Market ve Pancar Bölge Müdürlüğü Hizmet binasını da  hizmete  açması bölge çiftçileri tarafından büyük bir memnuniyetle  karşılandı.

Yatırımların hizmete açılış  törenine, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile birlikte Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş ile Yenipazar Belediye Başkanı Menderes Baran, Siyasi Parti ve STK temsilcileri, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri,  Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü Uğur Metiner, Genel Müdür yardımcıları, Bölge Müdürleri, Kayseri Şeker iştiraklerinin Müdür ve yöneticileri, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı, Bölge çiftçileri ve diğer yetkililer  katıldılar.

                Açılış töreninde konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “1930 yılında Belediye teşkilatı kurulup 1990 yılında ilçe statüsü kazanan Çandır ilçesine ve Bölge çiftçilerimizin hizmetine böyle bir tesisi kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Başkan Akay, “Çiftçilerimiz bizim için değerlidir o nedenle biz de çiftçilerimizin işlerini bu tip yatırımlarla en iyi bir şekilde yapmalarına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tesisimiz 6480 metre kare alan üzerine toplamda 1800 metrekare inşaat alanı olan tesislerimiz 6.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı” diye konuştu.

Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü;

Kayseri şeker gücünü koruduğu sürece; Orta Anadolu’da, Kayseri, Yozgat, Sivas, Tokat, Nevşehir ve Amasya’nın bir kısmı da dahil olmak üzere geniş bir coğrafyada on binlerce çiftçisine hem sahip çıkacak hem de Türkiye’deki bütün çiftçilerin işlerinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için örnek teşkil edecek bir kuruluş olarak özelliğini devam ettirecektir.

Kayseri Şeker’in Yöneticileri de Çiftçileri de örnek davranışları ile tüm açılışlara ve organizasyonlara büyük bir coşku ve heyecanla katılarak destek vermektedirler. İşte bizler hep birlikte işimize ve birbirimize sahip çıkarak bu yatırımları yapmayı başarıyoruz. Başarmaya da devam edeceğiz.

Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün ise, Kayseri Şeker’in Çandır İlçesine yapmış olduğu yatırımlardan dolayı İlçe halkı ve Bölge Çiftçileri adına teşekkür ederek Başkan Akay’a plaket takdim etti.  Dualar ve tekbirler eşliğinde kurban kesilerek açılış gerçekleşti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM