• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
ŞEKER’DEN ÇİFTE AÇILIŞ

ŞEKER’DEN ÇİFTE AÇILIŞ

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran Kayseri Şeker, uygulamaları ve vizyonuyla pancar tarımı ve şeker sektöründe öncü bir rol üstlenmeye devam ederken, diğer yandan da ekonomi ve istihdama katkı sağlıyor. Bu kapsamda; sektörde ilklerin öncüsü olan Kayseri Şeker Bünyan’a kazandırdığı tarım market ve bölge müdürlüğü hizmet binası törenle hizmete açıldı.

Çiftçilerin yoğun ilgisi altında gerçekleştirilen törende konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Dünya’da ekonomik krizin, sorunların devam ettiği ortamda Kayseri Şeker hem işini en iyi yapıyor hem de bu yatırımları yapacak gücü kendisinde buluyor. Bu gücü bize öncelikle çiftçilerimiz veriyor. İnşallah bu tesis bu bölgedeki bütün çiftçilerimize iyi hizmetler sunacak, katkı sağlayacak” dedi.

1 Haziran 2021’de temeli atılan ve 3 bin 398 metrekare alan üzerine inşa edilen ve iki bloktan oluşan tesiste, bölge müdürlüğü hizmet binası ve tarım marketin yanı sıra, 150 metrekarelik 24 adet daire ve 10 adet de dükkânın yer aldığı kompleks törenle hizmete açıldı.

Bünyanlı çiftçilerin yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin de yoğun ilgi gösterdiği törene Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve ilçe protokolü de katıldı.

Törende konuşan Bünyan Ziraat Odası Başkanı Lütfi Özsolak, bu tesislerin inşa edildiği arsanın Ziraat Odası’na ait olduğu ve Kayseri Şeker ile yapılan anlaşma çerçevesinde bu yatırımın gerçekleştirildiğini söyledi. Yatırımı gerçekleştiren başta Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay olmak üzere Belediye Başkanına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Belediye Başkanı Özkan Altun ise, konuşmasında; böylesi bir yatırımın yapılmasının son derece sevindirici olduğunu ifade etti.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Mutlu bir vesile ile bir aradayız, gurur duyuyorum. Yatırımlar hep beraber gerçekleşiyor, başarı birlikte sağlanabiliyor, kolay da olmuyor ama Bünyan’a değer katan bir tesisi kazandırmış olmak hepimiz için gurur vesilesi bu başarıda Kayseri Şeker Fabrikasının ve Kayser Pancar Kooperatifinin Yönetiminde görev alan bütün arkadaşlarımızın da etkileri, katkıları var onlara hasletten teşekkür ediyorum.

Dünya’da ekonomik krizin, sorunların devam ettiği ortamda Kayseri Şeker hem işini en iyi yapıyor hemde bu yatırımları yapacak gücü kendisinde buluyor. Allah’a şükür bu gücü bize öncelikle çiftçilerimiz veriyor. Allah razı olsun bunları başarma gücü versin. Allah emeğinizi zayi etmesin. İnşallah bu tesis bu bölgedeki bütün çiftçilerimize iyi hizmetler sunacak, katkı sağlayacak, ihtiyaçlarını en iyi seviye de karşılayacak Allah hayırlı, uğurlu eylesin” diyerek katılımlarından dolayı davetlilere teşekkürlerini iletti.

Tarım Marketin açılış töreni dua konuşması ve kurban kesimi ile sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM