• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEKER’DEN ÇİFTE AÇILIŞ

ŞEKER’DEN ÇİFTE AÇILIŞ

Yatırımların öncüsü Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran Kayseri Şeker’in Gemerek’e kazandırdığı Tarım Market ve Akaryakıt istasyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gemerek’li çiftçilerin yoğun ilgisi altında gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, böyle bir tesisi Gemerek’e kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarını bünyesinde bulunduran Kayseri Şeker, Sivas ili Gemerek ilçesinde 2018 yılında kurduğu besi çiftliğinin ardından bir adım daha atarak Tarım market ve akaryakıt istasyonunu hizmete sunması bölge çiftçileri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Kayseri Şeker, Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarıyla birlikte Sivas ilinin Gemerek ilçesinde 2018 yılında kurduğu besi çiftliğinin ardından Tarım Market ve Akaryakıt İstasyonuyla bölgedeki çiftçilere daha fazla hizmet sunmaya devam ediyor.

Tarım market ve akaryakıt istasyonunun işletmeciliğini Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi üstlenirken, açılış törenine Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin, ilçe Jandarma bölük komutanı Ercan Baltacı, Emniyet Müdürü Hüseyin Baba, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Sarıhan, İlçe Müftüsü Harun Kılıç, Tarım İlçe Müdürü Atakan Özdemir, AK Parti ve MHP ilçe başkanları Çağrı Balcı ve Oğuzhan Öztürk, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Dede, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürü Mesut Karabulut, Kayseri Şeker Genel Müdürü İsmail Gedik ve çalışanlar ile çok sayıda çiftçi katılım sağladı.

Açılış töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Gerçekten mutlu, gururlu bir gün yaşıyoruz. Bu tesis, Kayseri Şeker tarafından yapıldı. Kayseri Pancar Kooperatifi, ortak dışı bir satış yapacağı tesisi ilk defa kazandırmış oldu. Bu, Pankobirlik camiasında da bir ilk. Bunun başarıyor olmak bizim için gerçekten gurur vesilesi” dedi.

1470 metrekarelik alanda inşa edilen ve 25 milyon TL’ye mal olan tesis, çiftçilerin ve bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda istihdama da önemli katkı sağlayacak. Başkan Akay, konuşmasında, “Gemerek’in girişindeki bu güzel tesis, el birliğiyle çok başarılı hizmetler yapacak. Kayseri Şeker, çiftçilerimizin üretimine her türlü desteği sağlıyor. Pancar ekimi için tohumdan gübre ihtiyaçlarına kadar zamanında ve yeterince Kayseri Şeker tarafından karşılandı. Arkasından avans takvimi açıklandı ve her türlü ihtiyaç zamanında sapmadan karşılanıyor. Bu başarıyı elde eden yegâne şirketin Kayseri Şeker olduğunu iftiharla söylüyorum. Biz büyük bir Kayseri Şeker ailesiyiz, çiftçisiyle, çalışanıyla, yönetimiyle birlikte omuz omuza vererek bu başarıyı elde ediyoruz. Cenabı Allah bu birliğin bereketini ihsan etsin. Biz çiftçimize karşı sorumluyuz. Allah emeklerimizi zayi etmesin, bereketli eylesin bu tesislerimizi hepimize hayırlı uğurlu eylesin. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin ise konuşmasında, “Burada sadece bir tesis açılışı değil aynı zamanda bizim için çok kıymetli olan Kayseri Şeker Fabrikasının çiftçileri ve yönetimi ile bir araya gelmesi bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Başkanımız sağ olsun buraya teşrif etmişler, çiftçilerimizle bir araya gelmişler. İnşallah artan verimle tarım anlamında bu şekilde devam edeceğiz. Yeni tesisimiz ilçemize hayırlı olsun. Allah bol bereketli kazançlar nasip etsin” şeklinde konuştu.

Açılış töreni kurdele kesimi, ilçe müftüsü Harun Kılıç’ın yaptığı dua ve kurban kesimi ile sona erdi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM