• DOLAR
  13,4423
  %0,49
 • EURO
  15,2255
  %0,54
 • ALTIN
  795,76
  %0,66
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Şeker’den istihdama katkı

Şeker’den istihdama katkı

İstihdam seferberliğine destek verdiklerini belirten Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Kayseri Şeker topluluğu  olarak bünyemizde, geçen sene 3 Bin 500 kişi istihdam etmiştik,  bu sene 4 Bin kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Bünyemize yeni kattığımız Turhal Şeker Fabrikası ile bu sayının 5 Bin kişi civarlarına çıkmasını bekliyoruz” dedi.

“KAYSERİ ŞEKER’İN  İSTİHDAMA KATKISI ARTARAK DEVAM EDECEK”

İstihdam Haftası nedeniyle Şeker-İş Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı İbrahim Dayı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ederek istihdama katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Şeker-İş Sendikası yöneticilerinin ziyaretinden  duyduğu memnuniyeti dile getiren  Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “İstihdam seferberliğini var gücümüzle destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.  Kayseri Şeker topluluğu  olarak bünyemizde, geçen sene 3500 kişi istihdam etmiştik  bu sene dört  Bin kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Bünyemize yeni kattığımız Turhal Şeker Fabrikası ile bu sayının Beş bin kişi civarlarına çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Başkan Akay; “Kayseri Şeker topluluğu olarak işimizi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. İşimizi en iyi şekilde yapınca da hep beraber elde ettiğimiz bir başarı ortaya çıkıyor. Başarı da tabii çeşitli şekillerde kendisini gösteriyor. Bunlardan en başta geleni de insan kaynağının doğru değerlendirilmesi ve  istihdama katkı sağlanmasıdır. Bu çerçevede bilindiği üzere 2017 yılında, işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması maksadıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen ‘Milli İstihdam Seferberliği kampanyası’ kapsamında Kayseri Şeker olarak bölgedeki işsizliğin azalmasına ve istihdamın artmasına katkı sağladığımız gibi Kayseri birincisi olarak aldığımız ödül sayesinde  İlimizi de  Türkiye’nin onuncusu yaparak ödül alma hakkını kazanmıştık. Biz geçen sene bunu başardık bu yeterlidir diye bakmıyoruz. Her geçen gün kendimizi yenileme ve geliştirme gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, şunları söyledi.

“Kayseri şeker topluluğu içerisinde Sadece Kayseri Şeker Fabrikamız bünyesinde geçen hafta itibarı ile kısa süreli olarak  çalışan 340 personelimiz kadrolu hale geldiler. Ama bizim toplamda istihdama sağladığımız katkı mühendis ve üniversite mezunları ile birlikte 386 kişi olarak gerçekleşti. Kayseri Şeker’in şirketlerinde de benzer uygulamalar yapılmaya devam ediyor. Bu gelişmeleri işimizin gereği ve tabii gurur duyduğumuz bir olay olarak gerçekleştiriyoruz.

Çünkü genç insanlara iş istihdamı sağlamak  onlara hayata daha sevecen daha mutlu bakmalarını sağlamak, Ülkeye, ailelerine, insanlarımıza katkı sağlar seviyeye getirmek gerçekten çok önemli bir  hizmettir.”

Sendikacılığın önemine de değinen Başkan Akay; “İşbaşı yapan 340 yeni personelimiz  aynı zamanda muvakkat olmakla sendika üyesi de oldular. Sendika açısından da olayı değerlendirecek olursak  zaten şeker iş sendikasının Kayseri Şubesi, sektöründe  en büyük Şube konumundaydı. Bu sayı ile konumu daha da pekişmiş oldu.

Turhal şeker fabrikasını da  7 Haziran’da yapılacak  sözleşmeyle bünyemize katacağız. Bu sayede  yeni birtakım insanlara daha iş ve  istihdam alanı  oluşacak.

Böylece iki fabrikadan üç fabrikaya çıkma başarısını gösteren Kayseri Şeker İstihdamdaki geçen sene yaşamış olduğu başarıyı bu sene daha yüksek seviyelere çıkaracak. Buna inanıyoruz bunları başarmış olmak bizim için gurur vesilesidir. Bunu çalışanlarımız, çiftçilerimiz, Yöneticilerimizle hep beraber başarıyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şeker İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı da Başkan Akay’a istihdama katkılarından dolayı teşekkür etti ve Şeker-İş Sendikası olarak çalışanlar adına Başkan Akay’a plaket takdim ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM