• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEKER’DEN SULAMA AVANSI

ŞEKER’DEN SULAMA AVANSI

Tarladan sofraya uzanan bu yolculukta çiftçilere ayni ve nakdi destekler sunmaya devam eden Kayseri Şeker Çiftçilere 195 Milyon TL sulama avansı ödeyerek yine çiftçisine tam destek verdi.

Kayseri Şeker, sözleşmeli ekim yapan çiftçilere yönelik ikinci sulama avansı olarak toplamda 195 milyon 634 bin TL ödeme gerçekleştirdi. Pancar üreticilerine destek olmaya devam eden Kayseri Şeker, tarladan sofraya uzanan bu yolculukta çiftçilere ayni ve nakdi destekler sunmaya devam ediyor.

Pancar ekiminin başlangıcından bugüne kadar, tohum, gübre, ilaç, motorin gibi ayni destekler ile ekim, çapa, bayram ve sulama gibi nakdi avanslarla çiftçilerin yanında olan Kayseri Şeker, 21 Bölge Müdürlüğüne kayıtlı 15 bin 696 sözleşmeli çiftçiye 195 milyon 634 bin TL tutarında ikinci sulama avansı ödemesi gerçekleştirdi.

Kayseri, Yozgat, Tokat, Sivas, Nevşehir illerinde faaliyet gösteren Kayseri Şeker, bu yıl içerisinde bugüne kadar çiftçilere ayni ve nakdi desteklerle toplamda 1 milyar 925 milyon 945 bin 385 TL yardım sağlamış oldu.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz Kayseri Şeker olarak çiftçilerimizi, ekimden hasada kadar olan süreçte yalnız bırakmıyoruz. Üreticilerimize finansman noktasında elimizden gelen desteği zamanında sağlamaya özen gösteriyoruz. Her zaman çiftçimizin yanında olacağız ve üreticilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak bizim önceliğimiz” şeklinde konuştu.

“Biz dün olduğu gibi bugünde, yarında ve her zaman çiftçimizin yanında olacağız” diyen Akay, Üreticilerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını ve önceliklerinin her zaman çiftçisinin mutluluğu olduğunu dile getirdi, “bereketli olsun, Allah ağız tadıyla harcamayı nasip etsin” dedi.

Kayseri Şeker’in bu destekleriyle çiftçilere verdiği destek miktarının giderek artması, tarım sektöründe olumlu etkiler yaratmaya devam ediyor.

Bu ödemenin yanı sıra, Kayseri Şeker’in çiftçilere yönelik sürekli destek sağlama taahhüdü, tarım sektörünün sürdürülebilirliği ve çiftçi mutluluğuna odaklanmasıyla dikkat çekiyor. Her aşamada çiftçilerin ihtiyaçlarına cevap veren şirket, üreticilerin ekonomik açıdan daha güçlü bir konuma gelmelerine katkı sağlıyor.

Pancar üreticileri de, Kayseri Şeker’in bu tür destekleri sayesinde üretim süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetebiliyor, tarımsal faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürebiliyorlar. Özellikle sulama avansı gibi destekler, çiftçilerin ürünlerini en verimli şekilde yetiştirebilmelerine yardımcı oluyor.

Kayseri Şeker, sadece finansal destek sağlamakla kalmayıp aynı zamanda çiftçilerin bilgi ve teknolojiye erişimini artırmak, modern tarım tekniklerini kullanmalarını desteklemek için de çeşitli programlar ve eğitimler düzenliyor. Bu şekilde çiftçilerin üretkenliği artarken, tarım sektörünün genel olarak büyümesine de katkıda bulunuyor.

Pancar üretimine verdiği desteklerle tanınan Kayseri Şeker’in, çiftçilere yönelik bu yeni ödeme adımı, tarım sektöründe istikrarlı bir gelişimi destekleyerek, ülke ekonomisine de katkı sağlamayı sürdürüyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM