• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
ŞEKER’İN HAKLI GURURU

ŞEKER’İN HAKLI GURURU

Uygulamaları ve vizyonuyla pancar tarımı ve şeker sektöründe öncü bir rol üstlenen Kayseri Şeker, pancar  tarımının ve şeker sektörünün güçlü bir aktörü olarak, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Sürekli gelişimi ve büyümeyi ilke edinen Kayseri Şeker, 2018 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ihale ile Turhal Şeker Fabrikası’nı, 569 milyon TL’ye bünyesine katan tek çiftçi kuruluşu olmanın, haklı gururunu yaşıyor.

Kayseri Şeker, 110 milyon 528 bin 250 TL tutarındaki son taksitini de, 7 Haziran 2022 tarihinde ödeyerek ilgili ödemenin banka dekontunu da kamuoyu ile paylaştı.

Kayseri Şeker tarafından yapılan yazılı açıklamada; “8 Haziran 2022 tarihinde,  Turhal Şeker Fabrikası’nda düzenlediğimiz törenle, Kayseri ve Tokat illerinden çok değerli devlet adamları ile birlikte, Sayın Tokat Valisi ve İl protokolünün yanı sıra, binlerce çiftçimiz son taksiti ödeme sevincimize ortak olmuştur” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada; “Maalesef, sosyal medya üzerinden yalan ve iftirayı yaşam tarzı haline getirmiş, bir güruh,  yine sahneye çıkmış ve son taksitin ödenmediği yalanını fütursuzca, dillendirmeye başlamışlardır. Bu yalan ve iftirayı, bazı basın kuruluşları da, sütunlarına taşımıştır.

Muhatabımız; çiftçide, toplumda karşılığı bulunmayan, yalan ve iftiradan beslenen, amacı geçmişte olduğu gibi ranttan başka bir şey olmayan bu güruh değil, başta aziz çiftçilerimiz olmak üzere törenimize katılan hepsi birbirinden kıymetli devlet adamlarımız ve konuklarımızdır.

Bu değerli konuklarımıza olan saygımızdan ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Kayseri Şeker, çiftçisinden aldığı güç ve destekle özelleşecek ilk şeker fabrikasına da taliptir. Çiftçimize 4’ncü fabrikayı kazandırmak öncelikli hedefimizdir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” açıklamasına yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM