• DOLAR
  13,5233
  %0,38
 • EURO
  15,3152
  %0,29
 • ALTIN
  797,39
  %0,49
 • BIST
  1.910,29
  %-5,02
Şenlik Havasında Kermes

Şenlik Havasında Kermes

Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi farklı bir etkinliğe daha imza attı. Okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler de harçlıklarıyla geliri Mehmetçik Vakfına bağışlanmak üzere kermes düzenledi.

Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi’nce destek amacıyla Mehmetçik Vakfı yararına kermes düzenlendi. Kermes bir yandan öğrencilere, vatan ve ordu sevgisinin önemi konusunda farkındalık sağlamayı hedeflerken, diğer yandan da kermesten elde edilen gelir Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi, geliri Mehmetçik Vakfına bağışlanmak üzere kermes düzenledi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Okul Müdürü Orhan Doğruel, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, İl Genel Meclis Üyeleri Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar ile kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Öğrenci velilerinin destek verdiği kermeste hazırlanan, yiyecek ve içecekler kurulan stantlarda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Kermes yoğun ilgi görürken, Okul Müdürü Orhan Doğruel, 2017-2018 öğretim yılı sosyal ve kültürel faaliyetler içerisinde yer alan çalışmaları başarı ile sonuçlandırmaya devam ettiklerini, öğrencileri akademik olarak geleceğe hazırlamanın yanısıra, sosyal ve sportif faaliyetlerde de başarılı çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Doğruel, “10 Nisan 2018 tarihinde Kaymakam Kemal Bey’in Şehadeti’nin 99. yılı münasebetiyle Boğazlıyan Kaymakamlığı, İstanbul Eyüp Sultan Kaymakamlığı ve İstanbul Boğazlıyan ve Köyleri Derneği’nin organizesiyle Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey’i anma programını başarı ile icra ettik. Senaryosunu Okulumuz öğretmeni Nilüfer Doğruel’in yazdığı tiyatro eseri büyük takdir topladı. Yine okulumuz öğrencilerinin oynadığı ‘Mamoşun Rüyası’ adlı 2 perdelik tiyatro eserini de önümüzdeki günlerde sahneleyeceğiz” dedi.

Doğruel, bu gün okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Gazi ve Şehitlerimiz adına düzenlediğimiz ve gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayacağımız, eğitim şenlikleri ve kermesin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Doğruel, “Şanlı tarihimiz Türk milletinin gösterdiği kahramanlıklarla doludur. Çanakkale de, Kurtuluş Savaşı’nda Güney Doğu’da, 15 Temmuz da, Fırat Kalkanı harekatında, Afrin de, Şehadet şerbetini içenler sayesinde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Aziz Şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bize emanet ettikleri kutsal vatan toprakları Türk Milleti tarafından kutsal emanet olarak korunacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Kermeste okul öğrencileri tarafından çeşitli yarışmalar düzenlenirken, folklor gösterisi ise programa renk kattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM